BİLGİ - Adsense'teki Site Yönetimi Değişiyor | Uzman Webmaster Forumu ve Freelancer Platformu
Neler yeni

Aramıza Katıl Türkiye'nin Uzman Webmaster Forumu ve Freelancer Platformu

Bilgi alışverişi, keşfedilecek yüzlerce şey, öneriler, şikayetler ve güvenilir ticaretin yeni dünyasına hoş geldin.İçerikleri detaylı bir şekilde görüntülemek, forumda paylaşımlarda bulunmak ve yardımlaşmak gibi davranışları gerçekleştirebilmek için kayıt olmalı veya giriş yapmalısın.

Alışverişe Başlayın!

Genel alışveriş kategorimizde istediğiniz ürünü satabilirsiniz veya alış yapabilirsiniz

Neler Yeni

Paylaşılan yeni konu ve mesajları görüntülemek için tıklayın

İletişime Geçin!

Yetkililerimiz ile forumumuz hakkında iletişime geçmek isterseniz buraya tıklayın

  • Paylaşmak Güzeldir Paylaşılmayan Bilginin Hiç 1 Değeri Yok.

BİLGİ Adsense'teki Site Yönetimi Değişiyor

SnMedya.com Çevrimdışı

SnMedya.com

Gelecek Sizinle
Onaylı kullanıcı
Kullanıcı
9 Nis 2021
356
37
28
43
İstanbul
adsense-haberleri

AdSense'de site yönetimi değişiyor

20.03.2023 tarihinde, AdSense'teki Siteler sekmesini daha kullanıcı dostu hâle getirecek ve alt alan adları özelliğini kaldıracağız

Siteler sekmesi nedir?


adsense-site-yonetimi


Siteler sekmesi, AdSense'te yeni bir siteden para kazanmak isteyen herkes için başlangıç noktasıdır. AdSense'i daha kullanıcı dostu hâle getirmek için Siteler sekmesini yeniden tasarlıyor, yeni görünüm ve tarzla birlikte bazı önemli değişiklikler yapıyoruz.

Neler değişecek?​


Görünüm ve tarz


En dikkat çekici değişiklik, yeni görünüm ve tarz olacak. Yeni Siteler sekmesinde siteler listeniz, AdSense'in diğer bölümlerindeki siteler gibi arama işlevi olan bir tabloda gösterilecek.

AdSense'e site olarak eklenebilen öğeler


Artık yalnızca aşağıdaki öğeleri AdSense'e "site" olarak ekleyebileceksiniz:

• Alan adları (ör. websitesi.com, websitesi.net)

• Alan adı bulunan alt alan adları (ör. site.appspot.com)

tarafından yönetilen siteler (ör. site.blogspot.com)

Alt alan adları


Artık mevcut bir sitenin parçası olan alt alan adlarını Siteler sekmesine ekleyemeyecek veya burada yönetemeyeceksiniz. Hesabınızda bulunan ve bir siteye ait olan alt alan adlarının tümü kaldırılacak. Bu işlem, reklam sunumunu veya kazançlarınızı etkilemeyecek.

adsense-alt-alanadlari

Hangi sitelerin alt alan adları olduğunu öğrenmek için Siteler sekmesini ziyaret edin ve tablodaki "alt alan adları" ek açıklamasını arayın. Açıklama, example.com adresi için yukarıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi görünür.

Alt alan adları için engelleme kontrolleri

Yukarıda tanımlanan şekilde olan alt alan adları için ayarlanmış mevcut engelleme kontrolleri alan adı düzeyine yükseltilecek. Örneğin, example.com ve altalanadi.example.com için yapılandırılmış engelleme kontrolleriniz varsa bu ayarların kombinasyonu example.com adresine uygulanır.
Siteler tablosunun en üst düzey görünümünde gösterilen alt alan adları için ayarlanmış engelleme kontrollerinde (ör. yukarıdaki ekran görüntüsündeki website.blogspot.com) değişiklik olmayacak.

Önemli: Bu değişikliği, 20.03.2023 tarihinden sonra sizin için otomatik olarak yapacağız. Değişiklik kapsamı dışında kalmak isterseniz lütfen 13.03.2023 tarihine kadar tıklayın. Kapsam dışında kalmayı seçerseniz alt alan adı engellemeleriniz silinecektir.

Ads.txt

Sitelerinizin ads.txt durumunu hızlı bir şekilde göstermek için Siteler tablosunda yeni bir ads.txt sütunu kullanıma sunuyoruz.

Site inceleme süreleri

Sitelerinizde ilk inceleme sürecinde bulduğumuz belirli sorun türleri için daha hızlı geri bildirim almaya başlayacaksınız. Bu iyileştirmelerden bazıları hesabınıza hemen uygulanmayabilir.

AdSense'in performansını ve kullanılabilirliğini iyileştirmenin yollarını aramaya devam ediyoruz. Geri bildirimleriniz yukarıda anlatılan değişikliklerin şekillendirilmesine katkı sağladı. AdSense'i geliştirmemize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz.

Ayarlarınızı yapmaya yardımcı olması için lütfen bulunan daha fazla bilgiye göz atın.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst