Akustik Ses İzolasyon Süngerleri | Uzman Webmaster Forumu ve Freelancer Platformu
Neler yeni

Aramıza Katıl Türkiye'nin Uzman Webmaster Forumu ve Freelancer Platformu

Bilgi alışverişi, keşfedilecek yüzlerce şey, öneriler, şikayetler ve güvenilir ticaretin yeni dünyasına hoş geldin.İçerikleri detaylı bir şekilde görüntülemek, forumda paylaşımlarda bulunmak ve yardımlaşmak gibi davranışları gerçekleştirebilmek için kayıt olmalı veya giriş yapmalısın.

Alışverişe Başlayın!

Genel alışveriş kategorimizde istediğiniz ürünü satabilirsiniz veya alış yapabilirsiniz

Neler Yeni

Paylaşılan yeni konu ve mesajları görüntülemek için tıklayın

İletişime Geçin!

Yetkililerimiz ile forumumuz hakkında iletişime geçmek isterseniz buraya tıklayın

  • Paylaşmak Güzeldir Paylaşılmayan Bilginin Hiç 1 Değeri Yok.

Akustik Ses İzolasyon Süngerleri

P Çevrimdışı

pcshift

Yeni Üye
Kullanıcı
8 Haz 2022
20
0
1
44
antalya
Akustik sünger değişik formlarda, kalınlıklarda ve yoğunluklarda üretilen, ses sorunlarının ortadan kaldırlmasını sağlayan ve yanmaz özellikte bir malzemedir. Melamin köpük ve poliüretan köpükten elde edilmektedir. ses yalıtımı sağlamak amacıyla da kullanılabilmektedir. Fakat tek başına bir çözüm sağlayamaz. Epidyem ses bariyeri ile birlikte kullanıldığı zaman iyi bir ses izolasyon sağlayabilmektedir. Akustik süngerin yüzeyi düz, yumurta, labirent, spesiyal piramit formlarında üretilmektedir. Yoğunlukları ve kalınlıkları farklı olarak imal edilmektedir. Akustik ses problemlerinin çözüme kavuşmasını sağlamaktadır. Çok geniş kullanım alanına sahiptir. Akustik sünger stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası, bateri odası, piyano odası, prova odası, enstrüman - çalgı odası, konser salonu gibi ve benzeri bir çok mekanda kullanılabilmektedir.

ile ses yalıtımı sesin yankısını engellemek ve sesin bir yerden başka bir yere geçişini engellemek için yapılan teknik bir çalışmadır. Ses tanecikler halinde yayılırken yayılmasını etkileyecek birçok etken bulunmaktadır. Örneğin aniden çıkan bir rüzgar bile sesin şiddetini etkilemektedir. Hatta sadece rüzgarla kalmaz gece bir davula vurduğunuzda çıkan ses gündüz davula vurduğunuzda çıkan sesten çok farklıdır. Bunun için uzmanların yardımıyla teknik bir çalışma yürütülerek uygulamalar yapılmalıdır. Ses her noktaya yankı yapabildiğinden dolayı o noktalarda yankıyı önlemek için ses yalıtım malzemeleri kullanılması gerekmektedir. Ses yalıtım malzemeleri akustik süngerler,titreşim emici levhalar ve akustik panellerdir.

Akustik süngerlerin sesi kesmesinin nedeni süngerlerin içerisinde bulunan boşluklardır. Yankı bulan ses süngerlerin içerisindeki boşluklara hapsolarak geri yankı yapmasını engellemektedir. Bu sayede ses yalıtımı sağlanmış olmaktadır. zemindeki darbe ve ayak sesini keserek yankıyı önlemektedir. Ses kirliliği de hava kirliliği gibi insan üzerinde zararlı etkiler doğrulabilir. Ses kirliliğinin yani gürültünün en önemli nedeni kentleşmedir. Kentleşme ne kadar artarsa ses katsayısı da o kadar artmakta ve insan sağlığını tehdit etmektedir. Yaşam alanlarının bulunduğu mekanlarda fabrika, otoyol vb. alanlar yapılması nedeniyle sağlıklı yaşam tarzı oluşturulamamaktadır. Sağlıklı yaşam tarzı oluşturabilmek zor değildir. Ses yalıtımı sayesinde bu sorun ortadan kalkmaktadır.

Ses yalıtım fiyatları kullanılan malzemeye, işçiliğe ve mekanın genişliğine göre değişmektedir. Ses yalıtım uygulamaları da oldukça kolay yapılmaktadır. Aşağıda gördüğünüz resimde solid bazlı aks rapid yapıştırıcı bulunmaktadır. ise akustik süngerler, akustik paneller, heraklite levha, ses yalıtım bandı, titreşim emici kauçuk ve mantar levhalar, ağır epdm bariyer, akustik halı ve solid bazlı aks rapid yapıştırıcıdır. Ses yalıtım uygulamalarında farklı görevde kullanılan bu ürünler farklı ve aynı uygulamalarda birlikte kullanılabilirler.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst