Amazon'da Perakende Arbitraj Nedir? | Uzman Webmaster Forumu ve Freelancer Platformu
Neler yeni

Aramıza Katıl Türkiye'nin Uzman Webmaster Forumu ve Freelancer Platformu

Bilgi alışverişi, keşfedilecek yüzlerce şey, öneriler, şikayetler ve güvenilir ticaretin yeni dünyasına hoş geldin.İçerikleri detaylı bir şekilde görüntülemek, forumda paylaşımlarda bulunmak ve yardımlaşmak gibi davranışları gerçekleştirebilmek için kayıt olmalı veya giriş yapmalısın.

Alışverişe Başlayın!

Genel alışveriş kategorimizde istediğiniz ürünü satabilirsiniz veya alış yapabilirsiniz

Neler Yeni

Paylaşılan yeni konu ve mesajları görüntülemek için tıklayın

İletişime Geçin!

Yetkililerimiz ile forumumuz hakkında iletişime geçmek isterseniz buraya tıklayın

  • Paylaşmak Güzeldir Paylaşılmayan Bilginin Hiç 1 Değeri Yok.

Amazon'da Perakende Arbitraj Nedir?

SnMedya.com Çevrimdışı

SnMedya.com

Gelecek Sizinle
Onaylı kullanıcı
Kullanıcı
9 Nis 2021
356
37
28
43
İstanbul
Amazon'da Perakende Arbitraj Nedir?

Hiç içine baktım Eğer Amazon üzerinde iş kurma, perakende arbitraj - muhtemelen bu ifade rastlamak ettik vardır. Ayrıca, satıcıların bununla ciddi para kazandığına dair hikayeler de duymuşsunuzdur.

E-ticaret platformlarında satış, tüketiciler çevrimiçi satın almaya geçtikçe giderek daha karlı hale geldi. E-ticaret büyüme girişimcilere çevrimiçi para kazanmak için yeni yollar verdi. Bunu nasıl yaptıklarını hiç merak ettiniz mi?

Amazon işinize perakende arbitraj ile nasıl başlayabileceğinizi inceleyelim.

Hızlı rehber:

Perakende arbitrajı nedir?

Karmaşık ifadenin arkasında basit bir kavram var. Bir satıcı, bir perakende satış noktasından indirimli ürün satın alır ve bu indirimli ürünleri kâr ekleyerek satar.

Örnek olarak mütevazı kalemi alalım. Bir Kırtasiye mağazasına giriyorsunuz ve mağazadaki kalemlerin satışta olduğunu fark ediyorsunuz. Bir $ 4 kalem için satılmakta olan 2 $ . Akıllı perakende arbitraj satıcıları için bu bir fırsattır. Bu indirimli fiyattan 100 kalem alırsınız ve Amazon'da aynı kalemi satan bir liste oluşturursunuz. İşin püf noktası, onu 3,90 dolara satmanız . Bu, perakende fiyatından hala daha ucuzken size sağlıklı bir marj-kâr sağlar!

Öğenizden hala kar elde edip edemeyeceğinizi merak ediyorsanız, SellerApp'ın Amazon Lojistik hesap makinesine bakın. Size en az 3 $ kar sağlayabilecek ürünler satın almanızı tavsiye ederiz.

Peki, perakende arbitrajı ile normal perakendecilik arasındaki fark nedir? Perakende arbitrajı söz konusu olduğunda, hiçbir tedarikçi veya üretici dahil değildir. Doğrudan bir perakende mağazasından veya pazardan satın alıyorsunuz. Bu, kar marjınızı azaltabilir, ancak genellikle bir tedarikçi aracılığıyla ürünleri bulmak ve tedarik etmekten daha kolaydır.

Daha düşük giriş maliyeti, perakende arbitrajını Amazon'da satıcı yolculuğunuza başlamak için mükemmel bir yol haline getirir.

Perakende arbitrajı neden çalışır?
Muhtemelen bunu okuyorsunuz ve insanların neden daha yüksek fiyata satılan ürünleri satın aldıklarını merak ediyorsunuz. Walmart'a gidip size 3.90 $ ödemek yerine aynı kalemi 2 $ 'a alamazlar mı? Cevap basit ekonomide yatıyor.

Ürünler her yerde aynı maliyette değil.
A şehrinde 2 dolara satın aldığınız kalem B şehrinde 5 dolara mal olabilir. Belirli bir bölgede yavaş hareket eden veya yaygın olan ürünler başka bir bölgede yüksek talep görebilir. Satıcılar, kar elde etmek için bunu kendi avantajları için kullanabilir.

Kolaylık
Tüketiciler kolaylık sağlamak için ödeme yapmaya isteklidir. Amazon gibi e-ticaret devleri, dünyadaki birçok insan için alışveriş deneyimini yeniden tanımladı. Bir müşteri çevrimiçi olarak bir ürün satın aldığında, bir Walmart'a gitme veya uzun kuyruklarda durma zahmetinden kaçınmak için fazladan ödeme yapmaya isteklidir. Prime gibi hizmetlerle, müşterilerin satın alma işlemlerini de beklemeleri gerekmez!
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst