BİLGİ - Anahtar Kelime Araştırması: 12'den Fazla Anahtar Kelime Bulma Aracı | Uzman Web Geliştirici Platformu | Uzmanwebmaster.com

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

  • Paylaşmak Güzeldir Paylaşılmayan Bilginin Hiç 1 Değeri Yok.

BİLGİ Anahtar Kelime Araştırması: 12'den Fazla Anahtar Kelime Bulma Aracı

Blogger-kwuai
UZMAN Çevrimdışı

UZMAN

Gelecek Sizinle
Yönetici
Onaylı kullanıcı
Kullanıcı
Anahtar-Kelime-Arastirmas-

Anahtar kelimeler, web sitesini bir veya birkaç kelime ile tanımlayan hedef sözcüklerden oluşur. Site kategoriniz ya da sektörünüz anahtar kelimeye örnek olarak gösterilebilir.

Anahtar kelime seçimi neden bu kadar önemlidir? Çünkü internette görünür olmanız için anahtar kelimeleri doğru seçmeniz gerekir. Ancak bu şekilde hedef kitlenize ulaşabilirsiniz. Google başta olmak üzere diğer tüm arama motorlarının ilgili anahtar kelime sonuçlarında üst sıralarda yer almak için bu seo adımını eksiksiz gerçekleştirmelisiniz.

Uzun anahtar kelimeleri tercih edin! Çünkü; bu anahtar kelimeler sizin işletmenizi, daha iyi tanımlar ve rekabeti düşük olduğundan daha kolay sıralama alırsınız.

Google size zaten önerilerde bulunuyor.. Arama sonucu sayfasının en alt bölümünde bu kelime ile ilgili aramaları Google sıralayacaktır. Ayrıca daha enter tuşuna basmadan otomatik tamamlamalar ile yine size önerilerde bulunacak. Sitenize yönelik anahtar kelimelerin bir kısmını pratik olarak bu şekilde gözlemleyebilirsiniz.

Hazırsanız online anahtar kelime ve seo araçlarına geçelim..

Anahtar Kelime Bulma Araçları – Ücretsizler

Sektörünüzle alâkalı en çok aranan uzun kuyruklu anahtar kelimeleri, Türkçe ve birçok dili destekleyen aşağıdaki online seo araçlarını kullanarak keşfedebilirsiniz. Doğru anahtar kelimeleri seçerek doğrudan hedef kitlenizle buluşun.

1- Google Adwords Keyword Planner
Lisans : Ücretsiz

Tartışmasız listenin başında Google arama motorunun Anahtar Kelime Planlayıcı aracı yer alacaktır. Tamamen ücretsiz olan bu servis aslında Google Ads ‘ de reklamverenler için geliştirilmiştir. Kelimelerin Google’daki aranma hacimlerini hemen şimdi öğrenin!

Faydaları :

Geniş kitlelere ulaşmak için yeni anahtar kelimeler bulabilir,
Girilen kelimelerin aylık aranma sayısını (ortalama) ve rekabet düzeyini öğrenebilirsiniz.
Peki bir kelime grubunun zamana bağlı olarak hangi ülkede ve şehirde ne kadar arandığını mı öğrenmek istiyorsunuz? Google Trends servisi sayesinde bu gibi istatiksel verilere ulaşabilir; anlık trend kelimelerden (en çok sorgulananlar) haberdar olabilirsiniz.

2- KeySearch
Lisans : 3 sorgu / gün ücretsiz (üyelik ister!)

Keysearch, blog ve işletmeler için seo (anahtar kelime) çözümleri üreten bir firma. Kolay kullanımı ve güçlü alt yapısı ile ilk tavsiyelerimiz arasındadır. Anahtar kelime araştırması dışında ilgili sitenin; niş (niche) ve Semantik LSI kelime bulucu gibi ücretsiz seo araçları da bulunmaktadır.

Faydaları :

Hızlı bir üyelik ile kelime ve seo analizine imkan tanır.
Aranma hacimleri ve kelime zorlukları hakkında doğru ve yakın sonuçlar verir.
3- SEOmonitor
Lisans : Ücretsiz

Bir başka harika online tool ise seomonitor.com ‘ dan geliyor. Topics by Seomonitor bir anahtar kelime aracından çok daha fazlası! Aramada yer alan sitelerin görüntülenme ve tıklanma sayılarını merak mı ediyorsunuz? Bahsi geçen çevrimiçi araç size, en doğru sonuçlara dayanarak raporlar sunuyor.

Faydaları :

En yakın tahmine göre ilgili benzer kelimler,
aranma hacimleri ve sitelere tıklanma oranları.
Bu kelimede kaç adet SERP Features ve öne çıkarılmış şema var? Arama sonucunda kaç video, işletme ve haber sonucu yer alıyor, hemen öğrenin.
Ayrıca Bakınız : En iyi 10+ E Ticaret Yazılımı SEO Karşılaştırması (2022)
4- Keyword Tool
Lisans : Freemium

Google alternatifi bir kelime aracı. Keywordtool.io , sorguladığınız anahtar kelime ile ilişkili diğer en çok aranan kelimeleri sizlere liste şeklinde sunar. Sektörünüzdeki anahtar kelimelere uygun içerikler oluşturmak ve geliştirmek için bu araçtan yararlanabilirsiniz.

Faydaları :

Google dışında YouTube, Bing, Amazon, Instagram ve Twitter gibi mecralarda da en çok aratılan kelimeleri öğrenebilirsiniz.
5- KWFinder
Lisans : 100 kelime / 24 saat ücretsiz

KWFinder ile benzer kelimeleri bulmak artık çok daha kolay! Bu kelimelerin günlük olarak lokasyon bazlı aranma sıklıklarına ve kelime zorluğu gibi bilgilere erişebileceksiniz.

Faydaları :

Anahtar kelimelerinizi çoğaltın.
Aranan kelime için Google ilk sayfada bulunan web sitelerini (SERP) görüntüleyebilirsiniz.
Bu web sitelerinin; DA – PA & CF – TF skorları, facebook paylaşım ve backlink sayıları ekrana yazdırılmaktadır.
6- Übersuggest
Lisans: Ücretsiz

Eski ubersuggest.com sitesinin v2.0 sürümü. Ünlü SEO Uzmanı Neil Patel ( UberSuggest ) ile anahtar kelime fikirleri edinin.

Faydaları :

Yeni anahtar kelimeler oluşturur, önerir.
Ekstra olarak Google ilk 100 sonuç için Serp sonuçlarını ve en popüler adresleri inceleyin.
Kelimelerin rekabet oranına göre SEO ve Adwords zorluk puanını (0 – 100 arası) öğrenin.
Google Ads – tıklama başına maliyet tahminlerine göz atın.
Anahtar Kelime Bulma Araçları – Ücretliler
Bana ücretsiz olanlar yetmez; daha ileri düzey anahtar kelime analizi yapacağım diyenler içi ücretli keywords research araçları..

1- SEMRush
SEMrush, rakip sitelerin hangi anahtar kelimelerden ziyaretçi çektiğini sizin yerinize buluyor.

2- Moz Keyword Explorer
Belki de semrush ile beraber alanında en iyisi. Tek tıklama ile anahtar kelimeleri sıralar ve tıklanan kelimeler üzerine daha fazla detay verir.

3- Ahrefs Keywords Explorer
Veritabanı 200 ‘ den fazla ülke için 5,1 milyar anahtar kelime içeriyor. Geniş filtreleme seçeneğiyle nokta atışı sözcükler bulun.

Diğer Anahtar Kelime Araçları
Google Correlate, Keywords Everywhere (tarayıcı eklentisi) ve SpyFu bunlardan birkaçı ama yetmez! Birçoğu tamamen ücretsiz veya 7 gün denemeli 12 araç daha :


(TR Desteklemiyor)
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap
Blogger-kwuai
Blogger-kwuai

Tema düzenleyici