Anlamlı Karşılama Mesajı Nasıl Oluşturulur ! | Uzman Webmaster Forumu ve Freelancer Platformu
Neler yeni

Aramıza Katıl Türkiye'nin Uzman Webmaster Forumu ve Freelancer Platformu

Bilgi alışverişi, keşfedilecek yüzlerce şey, öneriler, şikayetler ve güvenilir ticaretin yeni dünyasına hoş geldin.İçerikleri detaylı bir şekilde görüntülemek, forumda paylaşımlarda bulunmak ve yardımlaşmak gibi davranışları gerçekleştirebilmek için kayıt olmalı veya giriş yapmalısın.

Alışverişe Başlayın!

Genel alışveriş kategorimizde istediğiniz ürünü satabilirsiniz veya alış yapabilirsiniz

Neler Yeni

Paylaşılan yeni konu ve mesajları görüntülemek için tıklayın

İletişime Geçin!

Yetkililerimiz ile forumumuz hakkında iletişime geçmek isterseniz buraya tıklayın

  • Paylaşmak Güzeldir Paylaşılmayan Bilginin Hiç 1 Değeri Yok.

Anlamlı Karşılama Mesajı Nasıl Oluşturulur !

SnMedya.com Çevrimdışı

SnMedya.com

Gelecek Sizinle
Onaylı kullanıcı
Kullanıcı
9 Nis 2021
356
37
28
43
İstanbul
ANLAMLI KARŞILAMA MESAJI OLUŞTURMAK
1

Onay ya da karşılama mesajları, bir toplu mail programının genelde gözden kaçırılan ama önemli unsurları arasındadır. Bununla birlikte çok sayıda pazarlamacı, bu tarz mesajları göndermez ya da alıcı kayıt olduktan haftalar sonra bunları yollamayı akıl eder. Oysa karşılama iletileri göndermek, firmanın sunduğu müşteri servisinin kalitesini sergilemek için iyi bir fırsattır. Ayrıca müşteriler firmayı ilk kayıt sürecinde daha çok hatırlar. Eğer onlara haftalar sonra karşılama iletisi gönderirseniz, onların kafasında yer etme ayrıcalığını da kaçırmış olursunuz.

Karşılama iletilerini oluşturmak hiç de zor değildir. Onları düzgün bir şekilde tasarlar ve yönetirseniz, teknik kayıt sürecinden sonra alıcılarla kişisel bir bağ kurabilirsiniz. Üyeler sürecin işe yarayıp yaramadığını görmek isteyecektir. Ayrıca yeni taşınan bir komşunuza nasıl çiçek gönderiyorsanız, alıcılarınız da karşılandıklarını bilmek ister.

Bunların ışığında işte karşılama mesajlarının sahip olması gereken bazı kriterler:

  • Zamanında gönderilmeleri gerekir
  • Karşılama mesajınızın nimetlerinden faydalanmak istiyorsanız, kullanıcılar abone olduktan sonra, ilk 48 içinde mesajınızı gönderin. Daha fazla beklemeyin. Teknoloji, bu mesajları dilediğiniz zaman kesintisiz bir şekilde gönderebilmenize izin verdiğine göre, zaten beklemenize gerek yok. Aklınızda bulunsun, karşılama iletisi göndermek için beklediğiniz her dakika, alıcının sizi hatırlamasını zorlaştırır.
  • Üyelik onayı
  • Onay mesajlarını, alıcılara elde edebilecekleri kazançların neler olduğunu vurgulamak ve kayıt oldukları için teşekkür etmek için bir fırsat olarak kullanın. Eğer aboneleriniz e-bülten almak için kayıt olmuşsa, onlara son bültenlerinizi görebilecekleri bir link verin. Böylelikle yayınlarınızdan nasıl bir tat alacaklarını önceden görmüş olurlar.
  • Teşvik edici bir teklif
  • İletinizin içine göze çarpmayan bir pazarlama mesajı veya cazip bir teklif yerleştirerek, kullanıcılarınızın sizinle çalıştıkları için kendilerini değerli hissetmesini sağlayabilirsiniz. Karşılama iletisinin içinde bir indirim veya özel bir teklif sunmak, alıcıyı alışverişe ikna eder. Bu nedenle üyelerinizle ilk kez bağlantıya geçtiğiniz bu süreci iyi değerlendirin. Üyeleriniz genelde bu konudan anlayan insanlardan oluşacağından, onlara alışverişi tamamlamalarını sağlayacak özel bir teklif sunmanızı bekleyeceklerdir. Eğer perakendeci değilseniz, mesajınızın içine alıcıları 'en beğenilen' yayınlarınıza yönlendiren bir link ya da bir tanıtım yazısı yerleştirebilirsiniz. Kısacası altın değerindeki bu fırsatı kaçırmamak için elinizden geleni yapın.
CAN-SPAM yasalarına uyumluluk

Alıcılarınıza, CAN-SPAM yasalarına uyumlu hareket ettiğinizi ve onların özel bilgilerinin kullanımını ciddiye aldığınızı göstermek için karşılama iletileri iyi bir fırsattır. Bu nedenle gönderdiğiniz karşılama iletisinde fiziksel adresiniz, bir üyelikten çıkma linki (kullanıcıların yanlışlıkla üye olması halinde kullanabilecekleri), onları Tercih Merkezi'ne (eğer varsa) ve gizlilik sözleşmesine yönlendiren bir link olmalıdır. Ne tarz toplu mail'ler gönderiyor olursanız olun, yasal alanların dışına çıkmamaya çalışın. toplu mail programınızın CAN-SPAM yasalarına uyumlu olması çok önemlidir. Her zaman avukatlarınızın fikirlerini alın.
Markanızı vurgulamanız için fırsat sunarlar

Bu tarz iletiler genelde pazarlama dışındaki bir departman tarafından gönderilirler. Bu nedenle gönderilen mesajların markanızı yansıtan ve markanızla baştan sona tutarlı bir içeriğe sahip olduğunuzdan emin olun.

Mesajınızı kişiselleştirin

İletiyi kişiselleştirmek için zaman harcayın ve alıcılara, onlarla sağlam ilişkiler kurmak ve marka bağımlılığı kazandırmak istediğinizi gösterin. Bir pazarlamacının gözüne çok küçük bir şey gibi görünse de iletinin içinde alıcının ilk ismini kullanmak, insanların gözünde firma algınızı etkiler ve gidişatı belirler. Eğer kayıt sürecinde başka bilgiler edindiyseniz, onları da karşılama iletinize uyarlayabilirsiniz İletilme oranlarını artırır

Onay mesajları, e-mail'lerinizin iletilme oranlarını artırır. Bu mesajlarda, alıcılarınızdan kullandıkları toplu mail sunucularındaki listelerine sizi eklemeleri için ricada bulunun.

Test edilir ve düzenli olarak kontrol edilirler

Daha önce tüm iletileri test etmenin önemine yeterince değindik; bu nedenle bu bölümü kısa tutacağız. Bununla birlikte karşılama mesajlarınızı da test etmeyi ve tekrar ziyaret etmeyi unutmayın. E-mail programınızın diğer parçalarına ne kadar önem veriyorsanız, onlara da aynı ayrıcalığı tanıyın. Bu ileti, bir alıcının sizden alacağı ilk mesaj olacağından, amacınızı iyi vurgulaması gerekir. İlk etkiyi sağlamak için asla ikinci bir şansınız olmaz.

Alıcıların tepkisi doğrultusunda hareket etme

Eğer gönderdiğiniz onay e-mail'i geri dönüyorsa, o adresi e-mail listenizden çıkarın. Bunu yapmamak, mesajlarınızın iletilme oranını düşürecektir. Aynı şekilde eğer birisi onay mesajındaki link'e tıklayarak üyelikten ayrıldıysa, bu kişiyi de listenizden çıkardığınızdan emin olun.

Eğer daha önce üyelerinize onay mesajları göndermediyseniz, başlamak için bundan daha iyi bir zaman bulamazsınız. Bu taktikleri kullanarak işe başlayabilirsiniz. Diğer yandan, eğer daha önceden de onay mesajları gönderiyorsanız, o zaman genelde gözden kaçırılan bu iletilerin potansiyelini tam olarak açığa çıkardığınızdan emin olmak için tekrar kontrol edin. Örneğin standart e-mail ağınıza almadan önce, hazırladığınız farklı karşılama mesajlarını yeni alıcılarınıza göndererek, onların tepkilerini ölçün. Sizin en çok cevap verme potansiyeline sahip olan müşteri kitlenizi yeni üyeler oluşturur. Bu nedenle onlarla standart mesajlaşmaya geçmeden önce, onlara uygun teklifler göndererek, geri dönüş potansiyellerini artırabilirsiniz.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst