Nasıl Yapılır ? - Bilmeyenler İçin Cpanel'den Wordpress Site Kurulumu | Uzman Web Geliştirici Platformu.

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

  • Paylaşmak Güzeldir Paylaşılmayan Bilginin Hiç 1 Değeri Yok.

Nasıl Yapılır ? Bilmeyenler İçin Cpanel'den Wordpress Site Kurulumu

UZMAN

Administrator
Yönetici
Moderatör
Onaylı kullanıcı
Kullanıcı
Cpanel'den WordPress Site Kurulumu

dünya çapında en çok kullanılan PHP yazılım dili ile yazılmış CMS sistemidir. WordPress siteleri profosyonel ve hızlı sonuç açığının açığını beraberinde getirmektedir. Kurulumu son derece kolay doldurulması gereken noktalar var.

Öncelikle Yapılması Gerekenler:​

Öncelikle kendinize alan adınızı belirlemeniz gerekiyor. Site adı yani ismi, by Alan adınızı seçtikten sonra ve 'N' Forum ilgili yorumlar Makale ve en iyi ve Alanadı Hosting firmalarının tanıtımı ve teklifleri için uygun teklifleriniz forumdaki Uzman webmaster'lardan Konu açarak Yardımcı içerik konusunda Fikir alışverişinde bulunabilirsiniz Sonrasında Seçim Yapılan X firmadan Alanadı ve Hosting Alımını tamamlıyoruz.


origNot: Hosting Paketi: En düşük paketten başlamak için en iyi seçenek olacaktır. Daha sonra yetersiz kaldığı düşündüğünüz yerde hosting aldığınız firma paneline girerek tek tuş ile yazabilirsiniz.

Artık bir hosting ve domain sahibisiniz. Peki şimdi ne yapmalısınız? Devamke 😂

Hosting firmasının site aldığınız Hosting bilgilerinin içerdiği bir mail göndermiş olması gerekiyor o mail de Cpanel ve Ftp giriş bilgileri yer almakta
Kullanıcıadı : genellikle site ismi ile ilgili bir kullanıcı adıdır
Şifre : Genelde harf ve rakamlardan oluşur veya ek olarak özel karakterlerde bulunabilir mailde Cpanel linki yani adresi olabilir tıklandığında aşağıda gördüğünüz gibreşinüz gibreşine panel mail bir giricede


orig


Evet şimdi Hosting Yönetim panelindesiniz burada yapmanız gereken sadece aşağıya doğru çekin ve aldığınız W yani Wordpress Tıklayın.


orig


Resimde Gördüğünüz Şimdi Kur Tıklayın.orig
Başardın artık seninde bir web siten var.

Başardın 👌 artık seninde bir web siten var. 😊orig


Bundan sonraki adımlarınızda izlemeniz gibi site ana sayfa Liki ve altında site yönetici paneli mevcut yönetici paneli linkine siteniz yönetici paneline gidiyorsunuz Not: admin panele girilmesi Kullanıcı takımı tıklayın ve admin şifrenizi kendinize göre bundan sonra yapılacakları veya yapılması gerekenleri Uzman da işinde uzman webmaster paylaştıkları bilgi makalelerini inceleyerek veya forumda yapmak istediğin alanda konu açarak detaylı ve yararlı bilgi alış verişinde bulunabilirsiniz.

Saygılar,
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap