NASIL YAPILIR - Bilmeyenler İçin Cpanel'den Wordpress Site Kurulumu | Uzman Webmaster Forumu ve Freelancer Platformu
Neler yeni

Aramıza Katıl Türkiye'nin Uzman Webmaster Forumu ve Freelancer Platformu

Bilgi alışverişi, keşfedilecek yüzlerce şey, öneriler, şikayetler ve güvenilir ticaretin yeni dünyasına hoş geldin.İçerikleri detaylı bir şekilde görüntülemek, forumda paylaşımlarda bulunmak ve yardımlaşmak gibi davranışları gerçekleştirebilmek için kayıt olmalı veya giriş yapmalısın.

Alışverişe Başlayın!

Genel alışveriş kategorimizde istediğiniz ürünü satabilirsiniz veya alış yapabilirsiniz

Neler Yeni

Paylaşılan yeni konu ve mesajları görüntülemek için tıklayın

İletişime Geçin!

Yetkililerimiz ile forumumuz hakkında iletişime geçmek isterseniz buraya tıklayın

  • Paylaşmak Güzeldir Paylaşılmayan Bilginin Hiç 1 Değeri Yok.

NASIL YAPILIR Bilmeyenler İçin Cpanel'den Wordpress Site Kurulumu

SnMedya.com Çevrimdışı

SnMedya.com

Gelecek Sizinle
Onaylı kullanıcı
Kullanıcı
9 Nis 2021
356
37
28
43
İstanbul
Cpanel'den WordPress Site Kurulumu

WordPress dünya çapında en çok kullanılan PHP yazılım dili ile yazılmış CMS sistemidir. WordPress siteleri profosyonel ve hızlı sonuç açığının açığını beraberinde getirmektedir. Kurulumu son derece kolay doldurulması gereken noktalar var.

Öncelikle Yapılması Gerekenler:​

Öncelikle kendinize alan adınızı belirlemeniz gerekiyor. Site adı yani ismi, by Alan adınızı seçtikten sonra alan Adı alımı ve ev sahipliği alımı 'N' Forum ilgili sitelerindeki yorumlar Makale ve en iyi ve Alanadı Hosting firmalarının tanıtımı ve teklifleri için uygun teklifleriniz forumdaki Uzman webmaster'lardan Konu açarak Yardımcı içerik konusunda Fikir alışverişinde bulunabilirsiniz Sonrasında Seçim Yapılan X firmadan Alanadı ve Hosting Alımını tamamlıyoruz.


origNot: Hosting Paketi: En düşük paketten başlamak için en iyi seçenek olacaktır. Daha sonra yetersiz kaldığı düşündüğünüz yerde hosting aldığınız firma paneline girerek tek tuş ile yazabilirsiniz.

Artık bir hosting ve domain sahibisiniz. Peki şimdi ne yapmalısınız? Devamke 😂

Hosting firmasının site aldığınız Hosting bilgilerinin içerdiği bir mail göndermiş olması gerekiyor o mail de Cpanel ve Ftp giriş bilgileri yer almakta
Kullanıcıadı : genellikle site ismi ile ilgili bir kullanıcı adıdır
Şifre : Genelde harf ve rakamlardan oluşur veya ek olarak özel karakterlerde bulunabilir mailde Cpanel linki yani adresi olabilir tıklandığında aşağıda gördüğünüz gibreşinüz gibreşine panel mail bir giricede


orig


Evet şimdi Hosting Yönetim panelindesiniz burada yapmanız gereken sadece aşağıya doğru çekin ve aldığınız W yani Wordpress Tıklayın.


orig


Resimde Gördüğünüz Şimdi Kur Tıklayın.orig
Başardın artık seninde bir web siten var.

Başardın 👌 artık seninde bir web siten var. 😊orig


Bundan sonraki adımlarınızda izlemeniz gibi site ana sayfa Liki ve altında site yönetici paneli mevcut yönetici paneli linkine siteniz yönetici paneline gidiyorsunuz Not: admin panele girilmesi Kullanıcı takımı tıklayın ve admin şifrenizi kendinize göre bundan sonra yapılacakları veya yapılması gerekenleri Uzman : Webmaster Forumun da işinde uzman webmaster paylaştıkları bilgi makalelerini inceleyerek veya forumda yapmak istediğin alanda konu açarak detaylı ve yararlı bilgi alış verişinde bulunabilirsiniz.

Saygılar,
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst