Bing'in yeni alışveriş özellikleri karşılaştırmalı alışverişi vurguluyor | Uzman Webmaster Forumu ve Freelancer Platformu
Neler yeni

Aramıza Katıl Türkiye'nin Uzman Webmaster Forumu ve Freelancer Platformu

Bilgi alışverişi, keşfedilecek yüzlerce şey, öneriler, şikayetler ve güvenilir ticaretin yeni dünyasına hoş geldin.İçerikleri detaylı bir şekilde görüntülemek, forumda paylaşımlarda bulunmak ve yardımlaşmak gibi davranışları gerçekleştirebilmek için kayıt olmalı veya giriş yapmalısın.

Alışverişe Başlayın!

Genel alışveriş kategorimizde istediğiniz ürünü satabilirsiniz veya alış yapabilirsiniz

Neler Yeni

Paylaşılan yeni konu ve mesajları görüntülemek için tıklayın

İletişime Geçin!

Yetkililerimiz ile forumumuz hakkında iletişime geçmek isterseniz buraya tıklayın

  • Paylaşmak Güzeldir Paylaşılmayan Bilginin Hiç 1 Değeri Yok.

Bing'in yeni alışveriş özellikleri karşılaştırmalı alışverişi vurguluyor

SnMedya.com Çevrimdışı

SnMedya.com

Gelecek Sizinle
Onaylı kullanıcı
Kullanıcı
9 Nis 2021
356
37
28
43
İstanbul
Güncellenen arayüz, Google Alışveriş ile eşitliğe ulaşmasına yardımcı olur, ancak her iki arama motoru da kullanıcılara Amazon'un sunmadığı özellikler ve veriler sağlamayı amaçlamaktadır.

Şirketin Perşembe günü Bing, toplu derecelendirmeler, uzman incelemeleri, ürün özellikleri ve satıcılar arasındaki geçmiş fiyatları karşılaştırma becerisi ekledi .

119

Toplu ve uzman derecelendirmelerini içeren Bing Alışveriş sonuçlarının örnekleri. Resim: Bing.

Bir alışveriş sonucundaki ayrıntılara tıklamak, kullanıcıyı o ürün için Bing'in ayrıntı sayfasına götürür (aşağıda gösterilmiştir). Burada kullanıcılar satın alma seçeneklerini karşılaştırabilir, fiyat geçmişine bakabilir, uzman incelemelerinden alıntıları görebilir ve ürün özelliklerini görüntüleyebilir.

120

Bing Alışveriş'in yeni ürün ayrıntıları sayfası deneyimi (solda) ile Google Alışveriş'in ürün ayrıntıları sayfası (sağda) karşılaştırması.
Neden önemsiyoruz. Bu bir bakışta görülebilen özellikler, ürünler arasında karşılaştırmalı alışverişi kolaylaştırabilir. Geçmiş fiyatlandırma verileri, kullanıcıların satın alma kararları vermesine yardımcı olabilir ve pazarlamacıları fiyatlandırmalarının ne kadar rekabetçi olduğu konusunda bilgilendirebilir. Ek olarak, bu güncellemeler, Bing'in Google'ın alışveriş arama yetenekleriyle eşitliğe ulaşmasına (ve bazı açılardan aşmasına) yardımcı olur .

Son birkaç yılda ve özellikle koronavirüs salgını nedeniyle tüketici davranışının değişmesi bir e-ticaret patlamasına neden olduğundan , Bing ve Google alışveriş yeteneklerini geliştirmeye daha fazla kaynak ayırdı. Amazon, sektördeki en baskın platform olmaya devam etse de, Bing ve Google kullanıcılara fiyatlar düştüğünde uyarılara kaydolma gibi daha fazla karşılaştırmalı alışveriş özelliği sunuyor.

Bing ve Google için, onları ciddi Amazon rakipleri haline getirmek için bu özelliklerin kritik bir kitlesini alması gerekecek. Ve arama motorları bunu başarsa bile, Amazon, diğer faktörlerin yanı sıra Prime abonelik avantajları nedeniyle pazar lideri konumunu koruyacak. Bununla birlikte, arama motorlarının başarısı Amazon için yaptığı gibi görünmüyor - daha iyi alışveriş deneyimleri yaratabilirler ve müşterilerin parasından tasarruf edebilirlerse (yukarıda belirtilen fiyat düşüşü uyarıları veya fiyat karşılaştırma tabloları gibi özellikler aracılığıyla), o zaman daha fazla kullanıcı çekebilirler. ve daha fazla reklam satabilirsiniz.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst