Hosting Nedir? Hosting Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? | Uzman Webmaster Forumu ve Freelancer Platformu
Neler yeni

Aramıza Katıl Türkiye'nin Uzman Webmaster Forumu ve Freelancer Platformu

Bilgi alışverişi, keşfedilecek yüzlerce şey, öneriler, şikayetler ve güvenilir ticaretin yeni dünyasına hoş geldin.İçerikleri detaylı bir şekilde görüntülemek, forumda paylaşımlarda bulunmak ve yardımlaşmak gibi davranışları gerçekleştirebilmek için kayıt olmalı veya giriş yapmalısın.

Alışverişe Başlayın!

Genel alışveriş kategorimizde istediğiniz ürünü satabilirsiniz veya alış yapabilirsiniz

Neler Yeni

Paylaşılan yeni konu ve mesajları görüntülemek için tıklayın

İletişime Geçin!

Yetkililerimiz ile forumumuz hakkında iletişime geçmek isterseniz buraya tıklayın

  • Paylaşmak Güzeldir Paylaşılmayan Bilginin Hiç 1 Değeri Yok.

Hosting Nedir? Hosting Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

SnMedya.com Çevrimdışı

SnMedya.com

Gelecek Sizinle
Onaylı kullanıcı
Kullanıcı
9 Nis 2021
356
37
28
43
İstanbul
Hosting Nedir? Hosting Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Hosting Nedir? ve Hosting Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bugün yeni başlayanları bilgilendirmek için (zaten web dünyasında uzun süredir olanlar bilirler) Hosting Nedir ? onu açıklayacağım.​


  • Hosting Almadan Site Kurulur mu ?
  • Hosting Şirketi Açmak İsteyenlere Tavsiyeler
  • Hosting Alacaklara Tavsiyeler


Kendinize ait bir websitesi kurmak istiyorsanız ilk önce hostinginizi (verilerin depolanacağı yeri) daha sonra domain (alan adınızı) satın almalısınız. Daha sonra içine tercihe bağlı olarak wordpress, blogger, joomla gibi sistemleri kurabilirsiniz. HTML ve CSS bilmeyenlere bu sistemleri kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Her neyse site açmak için hosting gerekli. Peki o zaman Hosting Nedir ?

Hosting sitenizdeki yazıları, temaları, resimleri, videoları yani tüm içerikleri saklayabileceğiniz bir yerdir. Verileriniz sunucuların içinde saklanır. Hosting sunucularına göre iki çeşit hosting vardır.

  1. VPS Hosting
  2. VDS Hosting

VPS Hosting Nedir ?

VPS (Virtual Private Server) , Türkçe karşılığı ise Özel Sanal Sunucu anlamına geliyor. Bir sunucu birbirinden bağımsız bir şekilde ayrı ayrı kullanmasına VPS denir. Her sunucunun kendine has işlemcisi depolama birimi işletim sistemi bulunmaktadır. Faydaları ise Sitenize hız kazandırır, Teknik Özellikleri Özelleştirebilirsiniz, Güvenlik Sağlar , Maliyeti Uygundur.

VDS Hosting Nedir ?

VDS (Virtual Dedicated Server)’dır .VDS sunucular diğer sunuculara göre daha büyüktür, tahsis edilen donanımlarla daha iyi özellik gösterebilirler. Özelleştirme imkanı sunulduğu için tercih sebebidir.

Hosting Almadan Site Kurulur mu ?
Hosting Almadan, Hosting için para harcamadan site açmak isteyenler olabilirler. Fakat ücretsiz hostingleri kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Gerek hız bakımından gerek cpanel olmaması adına sizleri zor durumda bırakacaktır. Ama wordpress / blogger gibi sitelerden açılan sitelerde hosting almadan da site açabilirsiniz.

Hosting Şirketi Açmak İsteyenlere Tavsiyeler
Server’lar hakkında bilgili olduğunuzu mu düşünüyorsunuz ? O zaman hosting şirketi açabilirsiniz, fakat sanal olmayan sunuculara sahip olmalısınız. Hem sunucularınızı tanıdığınız için müşterilerinize daha iyi destek sunabilirsiniz.

Hosting Nedir ?
Hosting Alacaklara Tavsiyeler
Hosting Nedir ?
Hosting almayı düşünüyorsunuz fakat bir sürü firma var hangisinden alacaksınız ? Hosting alırken ilk önce kullanıcı yorumlarını değerlendirin olumlu veya olumsuz yorumlara bakın böylelikle karar verebilirsiniz. Bu özellikteki firmalardan hosting alınız.

  • Destek Talebine Hızlı Cevap Veren
  • Koruması İyi Olan
  • Donanımı İyi Olan
  • Serverları Güvenli Bir Yerde Bulunan
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst