Hosting Nedir? Hosting Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? | Uzman Web Geliştirici Platformu.

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

  • Paylaşmak Güzeldir Paylaşılmayan Bilginin Hiç 1 Değeri Yok.

Hosting Nedir? Hosting Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

UZMAN

Administrator
Yönetici
Moderatör
Onaylı kullanıcı
Kullanıcı
Hosting Nedir? Hosting Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Hosting Nedir? ve Hosting Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bugün yeni başlayanları bilgilendirmek için (zaten web dünyasında uzun süredir olanlar bilirler) Hosting Nedir ? onu açıklayacağım.​


  • Hosting Almadan Site Kurulur mu ?
  • Hosting Şirketi Açmak İsteyenlere Tavsiyeler
  • Hosting Alacaklara Tavsiyeler


Kendinize ait bir websitesi kurmak istiyorsanız ilk önce hostinginizi (verilerin depolanacağı yeri) daha sonra domain (alan adınızı) satın almalısınız. Daha sonra içine tercihe bağlı olarak wordpress, blogger, joomla gibi sistemleri kurabilirsiniz. HTML ve CSS bilmeyenlere bu sistemleri kullanmalarını tavsiye ediyoruz. Her neyse site açmak için hosting gerekli. Peki o zaman Hosting Nedir ?

Hosting sitenizdeki yazıları, temaları, resimleri, videoları yani tüm içerikleri saklayabileceğiniz bir yerdir. Verileriniz sunucuların içinde saklanır. Hosting sunucularına göre iki çeşit hosting vardır.

  1. VPS Hosting
  2. VDS Hosting

VPS Hosting Nedir ?

VPS (Virtual Private Server) , Türkçe karşılığı ise Özel Sanal Sunucu anlamına geliyor. Bir sunucu birbirinden bağımsız bir şekilde ayrı ayrı kullanmasına VPS denir. Her sunucunun kendine has işlemcisi depolama birimi işletim sistemi bulunmaktadır. Faydaları ise Sitenize hız kazandırır, Teknik Özellikleri Özelleştirebilirsiniz, Güvenlik Sağlar , Maliyeti Uygundur.

VDS Hosting Nedir ?

VDS (Virtual Dedicated Server)’dır .VDS sunucular diğer sunuculara göre daha büyüktür, tahsis edilen donanımlarla daha iyi özellik gösterebilirler. Özelleştirme imkanı sunulduğu için tercih sebebidir.

Hosting Almadan Site Kurulur mu ?
Hosting Almadan, Hosting için para harcamadan site açmak isteyenler olabilirler. Fakat ücretsiz hostingleri kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Gerek hız bakımından gerek cpanel olmaması adına sizleri zor durumda bırakacaktır. Ama wordpress / blogger gibi sitelerden açılan sitelerde hosting almadan da site açabilirsiniz.

Hosting Şirketi Açmak İsteyenlere Tavsiyeler
Server’lar hakkında bilgili olduğunuzu mu düşünüyorsunuz ? O zaman hosting şirketi açabilirsiniz, fakat sanal olmayan sunuculara sahip olmalısınız. Hem sunucularınızı tanıdığınız için müşterilerinize daha iyi destek sunabilirsiniz.

Hosting Nedir ?
Hosting Alacaklara Tavsiyeler
Hosting Nedir ?
Hosting almayı düşünüyorsunuz fakat bir sürü firma var hangisinden alacaksınız ? Hosting alırken ilk önce kullanıcı yorumlarını değerlendirin olumlu veya olumsuz yorumlara bakın böylelikle karar verebilirsiniz. Bu özellikteki firmalardan hosting alınız.

  • Destek Talebine Hızlı Cevap Veren
  • Koruması İyi Olan
  • Donanımı İyi Olan
  • Serverları Güvenli Bir Yerde Bulunan
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap