İcra Avukatı İşlemleri Nasıl Başlatır? | Uzman Webmaster Forumu ve Freelancer Platformu
Neler yeni

Aramıza Katıl Türkiye'nin Uzman Webmaster Forumu ve Freelancer Platformu

Bilgi alışverişi, keşfedilecek yüzlerce şey, öneriler, şikayetler ve güvenilir ticaretin yeni dünyasına hoş geldin.İçerikleri detaylı bir şekilde görüntülemek, forumda paylaşımlarda bulunmak ve yardımlaşmak gibi davranışları gerçekleştirebilmek için kayıt olmalı veya giriş yapmalısın.

Alışverişe Başlayın!

Genel alışveriş kategorimizde istediğiniz ürünü satabilirsiniz veya alış yapabilirsiniz

Neler Yeni

Paylaşılan yeni konu ve mesajları görüntülemek için tıklayın

İletişime Geçin!

Yetkililerimiz ile forumumuz hakkında iletişime geçmek isterseniz buraya tıklayın

  • Paylaşmak Güzeldir Paylaşılmayan Bilginin Hiç 1 Değeri Yok.

İcra Avukatı İşlemleri Nasıl Başlatır?

V Çevrimdışı

vortex1

Uzman Üye
Kullanıcı
9 Eki 2021
32
18
8
27
mersin
özelinde icra takibini başlatmak isteyen alacaklı taraf, icra takibi kapsamında alacakları olan dosya içeriğini hatları çizilen usul çerçevesinde oluşturur. Sonrasında ise bu takibi yapabilecek gerekli yetkiye sahip icra müdürlüğüne başvurusu neticesinde işlemler başlatılır. İcra işlemleri için başvurular genelde adliyelerde bulunan bürolara yapılabileceği gibi orada bulunan müdür ya da görevli memurlar tarafından işlem sağlanabilir.

İcra Takibi Başlatmada Avukatın Önemi Nedir?

İcra takibi gerçekleştirilirken takibi yürütebilecek bir avukata sahip olmak zorunlu değildir. Alacaklı kişiler kendilerine ait olan bu icra takiplerini de yapabilirler. Fakat işinde iyi olan ve iddialı bir avukatla senkronize çalışmak daha mantıklı olur. İcra hukukuna ait olan ve gerçekleştirilen süreçte işlemler uzmanlık gerektiren konulardır. Süreç içerisinde kendiniz yönettiğiniz durumlarda herhangi bir hata ve süre bakımından hakkınızı kaybetme gibi durumlar olabilir. Tüm bu durum geneline bakıldığında sisteme hakim olan ve zor süreci yönetebilecek bir Bursa avukat ihtiyacı ortaya çıkar.

İcra Takibi Başlatabilme Hakkına Sahip Kişiler Kimler?

İcra takibine bakmaz. İcra takibi için başvuru yapan birinin işlemleri dilerse avukatı isterse de kendisi bizzat bu işlemlerin yürütüldüğü yere giderek gerekli evrakları iletmesi sonucunda başvurusunu tamamlayabilir. Süreç olarak bakıldığında kolay gözükmeyen ve kendi içerisinde ayrıntıları olan işin uzmanlık alanını gerektiren detaylar olduğu için alanında uzman bir avukat ile yola devam edilmesi daha doğru olur. Hukuk büroları tarafından bu işlemlerde kullanılmakta olan takip programlarının içeriği ve işlemleri gerçekleştirmesi son derece hızlı ve pratik olmakla beraber kolaydır. İşlemlerde kullanılan bu programlar sayesinde süreçte hata oluşmaz sonuç olarak aksamadan ve hatasız bir süreç geçirilmiş olur.

İcra avukatı İşlemlerine İtiraz Süresi Var Mıdır?

haricinde icra takibi başlatıldıktan sonra bu süreçte karşı tarafın açmış olduğunuz talebe itirazı gerçekleşmiş olabilir. Sözlü bir şekilde yapılmış olan itiraz kayıtları tutulan tutanağa geçiriliyor. Yazılı olarak beyanda bulunulan itiraz kaydı ise icra dairelerine teslim edilerek süreç devam ettirilir. İcra takibine karşılık olarak bulunulan itiraz esnasında icra takibi durdurulur ve bunun akabinde alacaklı olan kişi istediği takdirde 6 aylık süre dışına çıkmadığı halde dava açabilir.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst