Instagram'da Mağaza Açmak | Uzman Web Geliştirici Platformu.

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

  • Paylaşmak Güzeldir Paylaşılmayan Bilginin Hiç 1 Değeri Yok.

Instagram'da Mağaza Açmak

UZMAN

Administrator
Yönetici
Moderatör
Onaylı kullanıcı
Kullanıcı
instagram-jpg.17


Instagram her yönüyle kullanışlı ve satış yapmak için ideal bir uygulamadır. Stoksuz satış anlamında kesinlikle tercih edilmesi gereken bir uygulamadır. Mağaza oluşturmak oldukça basittir. İnternet üzerinden bulunabilecek bir ürünü burada oluşturulan mağazada satışa sunmak mümkündür. Dropshipping yapacak insanlar Instagram’a bir komisyon gideri ödemez. Ürün başı komisyon gideri de yine aynı şekilde burada yoktur. Yani kâr oranının en yüksek olduğu seçenektir. İnternet üzerinden belirlenen bir ürün ile kolaylıkla satış yapmaya başlanabilir. Tedariği kolay ve sürekli bulunabilir olan bir ürün olması özellikle dikkat edilmesi gereken kuraldır. Günümüzde Instagram’dan alışveriş yapan milyonlarca kullanıcı bulunmaktadır. Bu kullanıcıların her biri potansiyel olarak müşteri kitlesini oluşturur. Bu kullanıcılara erişmek için çok cüzi miktarlarda sponsorlu içerik reklamı yapmak da mümkündür. Ekstra olarak Instagram’ın hashtag özelliği de kullanılabilir. Bu özellikler sayesinde stoksuz satış yapan bir çok kişi kolaylıkla öne çıkmakta ve dropshipping iş modelinden yüksek gelirler elde etmektedir.

Instagram'da Mağaza Açmak

Instagram, günümüzün en çok kullanılan sosyal medya araçlarından biridir. Güvenilir araştırma firmalarının elde ettiği sonuçlara göre;

Türkiye nüfusunun % 74’ü internet kullanıyorken bunların % 54’ü gibi azımsanmayacak bir çoğunluğu sosyal medya kullanıyor. Bu sosyal medya hesaplarında ise birince sırada Youtube varken ikinci sırayı Instagram alıyor.

Bu kadar çok insanın bu kadar çok vakit geçirdiği bir platform olan Instagram’da artık insanların sosyal hayatlarının yanında bireysel veya kurumsal işlerini göstermek için de tercih ettikleri bir ortam oldu. Burada kendi hayatlarıyla birçok insanın sevgisini kazanan ve takip edilen influencerların dışında kendi sektöründe yaptığı işleri mahallesi, şehriyle kısıtlı kalmadan tüm ülkeye hatta dünyaya yaymak isteyen kurumlar da Instagram’da varlık göstermeye başladı.

Kurumların bu sosyal medyada sergiledikleri var olma çabaları kimisi için amatör paylaşımlarla sınırlı kalsa da kimileri için profesyonel sosyal medya yönetimi yapan dijital ajanslarla bir şölene dönüşmektedir. Belli bir standartta ilerleyen tasarımlar, kullanılan renkler ve özgün içeriklerle sürdürülen sosyal medya paylaşımları bu paylaşımların reklam ile desteklenmesi, kurumları daha çok kişiye daha kolay yollardan ulaştırmaktadır.

Sosyal medyada günlük paylaşımları, linkli yönlendirmeleri ile potansiyel müşterilerini satış için web sitelerine yönlendiren kurumsal firmalara, Instagram’ın son güncellemesi ile çok daha kolay bir alan oluşturdu. Instagram alışveriş (shopping) özelliği!

Bu özellik;

Instagram Shopping; hâlihazırda bir e-ticaret sitesi olan firmaların ürünlerini Instagram üzerinden kolay bir şekilde satmalarını sağlayan bir özeliktir. Malum Instagram son dönemlerde yaptığı güncellemelerle Keşfet bölümünü istediğiniz şekilde kullanabilme şansı tanıdı kullanıcılara. Nasıl mı? Derseniz;

Instagram’a girdiğinizde Keşfet’te önceleri beğendiğiniz gönderilere benzer sayfalara, daha önce baktıklarınıza, ortak arkadaşınız olan kişilere yer verirken şimdi burada çeşitli seçenekler sunmaya başladı. Bu seçenekler, üst menüde;

IGTV, Seyahat, Mimari, Dekorasyon, Sanat, Yemek, Stil, TV ve Filmler, Kendin Yap, Müzik, Spor, Güzellik olarak karşımıza çıkarken

Alt Menüye eklenen Mağaza seçeneğinde instagramda satış yapan ve mağazası olan firmaları kolayca bulabiliyor, öne çıkan ürünlerini, kampanyalarını görebiliyorsunuz.

Böyle bir özellik varken de tüm e-ticaret siteleri bu düzenlemeyi kullanmak için çalışmalara başladı

Siz de kendi ürünlerinizi Instagram üzerinden mağaza oluşturup satmak istiyorsanız bunun için siz yol göstermek isteriz.

Gelin birlikte bu özelliği derinlemesine inceleyelim.

Instagram Alışveriş Özelliği

Instagram alışveriş özelliği, herkesin istediği ürüne kolayca ulaşabileceği bir alan oluşturmuştur. Ancak bu özellik öyle herkesin kullanabileceği bir özellik değildir. Öncelikle bir takım şartları karşılayıp bunları da bildirmeniz gerekir.

Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır?

Instagramın alışveriş özelliğini aktif etmeniz için izlemeniz gereken adımlar;Öncelikle ilk adım olarak Facebook ile Instagram hesabınızı birbirine bağlamanız gerekir
İkinci olarak da hesabınızı işletme hesabına çevirmelisiniz
Üçüncü ve belki de en önemli kriter ise bir e-ticaret siteniz veya bir e-ticaret sitesinde aktif mağazanız olması gerekir.
Ürünleriniz e-ticaret sitesine eksiksiz bir şekilde yüklenmelidir. Burada kendinize örnek olarak Google Merchant’ı alabilirsiniz.
Facebook Business Manager’da bir işletme oluşturun ve burada bir katalog oluşturun
Katalogdaki ürünleriniz mutlaka tam ve eksiksiz olarak girilmelidir.
Son adım olarak Alışveriş Özelliğini Aktif Et deyin ve hesabınızın incelenip onaylanmasını bekleyin.

Bu adımları tamamladıktan sonra Instagramda mağazanızı yönetmek artık çok kolay!

Instagram Mağaza Ürün Ekleme

Artık Instagramınıza ürün yüklerken bu ürünün mağazada görülmesi için yapılacaklar;

Yüklemek istediğiniz görseli seçin
Ürün Etiketle seçeneğine tıklayın ve ürününüzü ekleyin


İşte bu kadar! Artık ürünlerinizi Instagram üzerinden binlerce insana kolayca ulaştırabilirsiniz.
 

Ekli dosyalar

  • Instagram.jpg
    Instagram.jpg
    27.1 KB · Görüntüleme: 5

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap