NASIL YAPILIR - Microsoft Bing - İçerik Gönderme API'sini beta olarak açar | Uzman Webmaster Forumu ve Freelancer Platformu
Neler yeni

Aramıza Katıl Türkiye'nin Uzman Webmaster Forumu ve Freelancer Platformu

Bilgi alışverişi, keşfedilecek yüzlerce şey, öneriler, şikayetler ve güvenilir ticaretin yeni dünyasına hoş geldin.İçerikleri detaylı bir şekilde görüntülemek, forumda paylaşımlarda bulunmak ve yardımlaşmak gibi davranışları gerçekleştirebilmek için kayıt olmalı veya giriş yapmalısın.

Alışverişe Başlayın!

Genel alışveriş kategorimizde istediğiniz ürünü satabilirsiniz veya alış yapabilirsiniz

Neler Yeni

Paylaşılan yeni konu ve mesajları görüntülemek için tıklayın

İletişime Geçin!

Yetkililerimiz ile forumumuz hakkında iletişime geçmek isterseniz buraya tıklayın

  • Paylaşmak Güzeldir Paylaşılmayan Bilginin Hiç 1 Değeri Yok.

NASIL YAPILIR Microsoft Bing - İçerik Gönderme API'sini beta olarak açar

SnMedya.com Çevrimdışı

SnMedya.com

Gelecek Sizinle
Onaylı kullanıcı
Kullanıcı
9 Nis 2021
356
37
28
43
İstanbul
BİNG SEO-BİNG WEB YÖNETİCİ ARAÇLARI-SEO

Bu yalnızca indekslemeyi hızlandırmakla kalmaz, aynı zamanda taramayı atlayarak Microsoft Bing tarafından indekslenmek için gerekli sunucu kaynaklarını azaltır.​


Bing , iki yıldan fazla bir süredir özel beta sürümünde olduktan sonra, İçerik Gönderme API'sinin artık daha genel bir beta aşamasında olduğunu . Bing Web Yöneticisi Ekibi, şimdi, URL gönderme API'sine ek olarak, artık yayıncılara ve site sahiplerine " 'si aracılığıyla içerik değişikliklerinin yanı sıra doğrudan URL hakkında Bing'i bilgilendirme yeteneği" verdiğini söyledi .

Bing İçerik Gönderme API'si. İçerik Gönderme API'si, web sitesi içeriği her güncellendiğinde veya BingBot taramasını beklemeden oluşturulduğunda web sitelerinin doğrudan Microsoft Bing'e içerik göndermesini sağlayan bir yöntemdir. Bu, URL gönderim API'sinden farklıdır. URL gönderme API'si ile yalnızca Bing'in taraması ve dizine eklemesi için URL'ler gönderebilirsiniz. Content Submission API ile yalnızca URL'yi göndermekle kalmaz, aynı zamanda tarama sürecini teknik olarak tamamen atlayarak HTML'nizi, içeriğinizi, resimlerinizi ve benzerlerini dizine doğrudan Bing'e gönderirsiniz.

Neden kullanıyorsun? Bing, yalnızca içeriğinizi ve sayfalarınızı Microsoft Bing Search'e daha hızlı almanıza yardımcı olmakla kalmayıp, aynı zamanda "sitelerinizdeki BingBot tarama yükünü azaltacağını" söylüyor.

Nasıl başlanır. Microsoft, Bing Web Yöneticisi Araçları içinde bir API anahtarı istemeniz gerektiğini söyledi. Bu API anahtarı, aşağıdaki adımlar izlenerek Bing Web Yöneticisi Araçları'ndan oluşturulabilir:

  1. 'nda hesabınızda oturum açın  . Halihazırda bir Bing Webmaster hesabınız yoksa, bugün herhangi bir Microsoft, Google veya Facebook ID kullanarak kaydolun.
  2. Henüz yapılmadıysa, API aracılığıyla URL göndermek istediğiniz siteyi ekleyin ve doğrulayın.
  3. Sağ üst köşedeki Ayarlar düğmesine tıklayın ve ardından API Erişimi bölümüne gidin. API anahtarını ilk kez oluşturuyorsanız, lütfen bir API Anahtarı oluşturmak için Oluştur'u tıklayın. Aksi takdirde, önceden oluşturulmuş anahtarı göreceksiniz
Şirket , bu içeriğin API aracılığıyla nasıl >> ilişkin kod örneklerini >> paylaştı .

Neden önemsiyoruz. Bu çözüm, sunulan İçerik Gönderme API'si gibi yeni veya güncellenmiş URL'lerinizin dizine eklenmesini hızlandırmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bu içeriğin taranmasını atlar ve içeriği doğrudan arama motoruna göndermenize olanak tanır. Bu çözüm, sitelerinizde veya istemci sitelerinizde test etmek ve indekslemede ve sunucu kaynaklarınızda büyük bir fark yaratıp yaratmadığını görmek isteyeceğiniz bir şey olabilir.

#Microsoft #Bing
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst