Performanslı Hosting | Uzman Webmaster Forumu ve Freelancer Platformu
Neler yeni

Aramıza Katıl Türkiye'nin Uzman Webmaster Forumu ve Freelancer Platformu

Bilgi alışverişi, keşfedilecek yüzlerce şey, öneriler, şikayetler ve güvenilir ticaretin yeni dünyasına hoş geldin.İçerikleri detaylı bir şekilde görüntülemek, forumda paylaşımlarda bulunmak ve yardımlaşmak gibi davranışları gerçekleştirebilmek için kayıt olmalı veya giriş yapmalısın.

Alışverişe Başlayın!

Genel alışveriş kategorimizde istediğiniz ürünü satabilirsiniz veya alış yapabilirsiniz

Neler Yeni

Paylaşılan yeni konu ve mesajları görüntülemek için tıklayın

İletişime Geçin!

Yetkililerimiz ile forumumuz hakkında iletişime geçmek isterseniz buraya tıklayın

  • Paylaşmak Güzeldir Paylaşılmayan Bilginin Hiç 1 Değeri Yok.

Performanslı Hosting

K Çevrimdışı

karinca

Uzman Üye
Kullanıcı
5 Şub 2023
311
9
18
Sanal sunucu üzerinde bulunan dosyalar, web alanı olarak adlandırılır. Bu web alanı, hosting paketi ile birlikte müşterilerimize sunulur. Ölçüsünü belirlediğiniz kota göre dosyaların barındırılmasını sağlar. Hosting paketleri, ihtiyacınız olan web alanına göre değişebilir ve genişliğine göre fiyatlar farklılık gösterebilir. Ödediğiniz tutar, sizin için belirlenecek bir alan sınırını belirler. Bu alan sınırı, her türlü dosyanın barınmasını sağlar. Sitenizdeki tüm kodlar, yazılar ve resimler bu web alanı içerisinde depolanır. Sanal sunucu, fiziksel bir sunucunun yerine kullanılan, sanal olarak oluşturulmuş bir sunucudur. Bu sunucular, fiziksel sunucuların yerine kullanılabilen sanal makine olarak oluşturulur ve birden fazla sanal sunucu tek bir fiziksel sunucuda çalıştırılabilir. Sanal sunucular, fiziksel sunuculara göre daha esnek ve kolay yönetilebilir olması ile tercih edilmektedir. Ayrıca, sanal sunucular, ihtiyaçlarına göre ölçeklenebilir ve kullanılmayan bölümleri kapatabilir.

Web Alanı Belirleme
Sitemizde sunulan hosting paketlerinde, ihtiyacınız olan web alanının boyutları farklılık gösterebilir. Bu nedenle, hosting paketi seçerken ihtiyacınız olan web alanını dikkatli bir şekilde incelemeniz gerekir. Siteniz için gereken depolama alanının boyutu, hosting paketi seçiminizi etkileyebilir. Eğer doğru web alanını seçmezseniz, daha sonra ekstra paket ihtiyacı ortaya çıkabilir. Bu da gereksiz masraflar oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle, siteniz için gerekli olan alt yapıyı belirleyerek, ne kadar web alanı ihtiyacınız olduğunu tespit etmelisiniz. Ayrıca, sitenizin gelecekteki ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak, fazladan web alanı bırakabilirsiniz. Bu sayede, depolama sorunları ile karşılaşmamak için en uygun hosting paketi tercih etmiş olursunuz. Bu nedenle, siteniz için gerekli olan web alanının boyutunu doğru bir şekilde belirlemek çok önemlidir. Bu sayede, sitenizin büyümesi ve gelişmesi için gerekli olan web alanını en etkili şekilde kullanabilirsiniz.

hakkında daha detaylı bilgi almak için websitemizi ziyaret edebilirsiniz.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst