Projenizi Oluşturmanıza Yardımcı Olabilecek Tasarım Araçları | Uzman Webmaster Forumu ve Freelancer Platformu
Neler yeni

Aramıza Katıl Türkiye'nin Uzman Webmaster Forumu ve Freelancer Platformu

Bilgi alışverişi, keşfedilecek yüzlerce şey, öneriler, şikayetler ve güvenilir ticaretin yeni dünyasına hoş geldin.İçerikleri detaylı bir şekilde görüntülemek, forumda paylaşımlarda bulunmak ve yardımlaşmak gibi davranışları gerçekleştirebilmek için kayıt olmalı veya giriş yapmalısın.

Alışverişe Başlayın!

Genel alışveriş kategorimizde istediğiniz ürünü satabilirsiniz veya alış yapabilirsiniz

Neler Yeni

Paylaşılan yeni konu ve mesajları görüntülemek için tıklayın

İletişime Geçin!

Yetkililerimiz ile forumumuz hakkında iletişime geçmek isterseniz buraya tıklayın

  • Paylaşmak Güzeldir Paylaşılmayan Bilginin Hiç 1 Değeri Yok.

Projenizi Oluşturmanıza Yardımcı Olabilecek Tasarım Araçları

Almastad Çevrimdışı

Almastad

Editör
Moderatör
20 Nis 2021
20
8
3
25
İstanbul
İyi bir web site tasarımı yapabilmek için yazı tipleri, ikon, stok fotoğrafları gibi gerekli olabilecek ücretsiz tasarım araçlarını sizler için listeledik.
İyi tasarlanmış bir site, ürün veya proje oluşturmak genellikle ucuz değildir. İyi bir şey yapmak istiyorsanız ve sınırlı bütçeye sahipseniz bunu nasıl yapardınız? Harika bir tasarımcının yaptığı tasarım kadar profesyonel olmasa da iyi bir şeyleri ücretsiz olarak inşa edilebilir. Yazı tipi, simge, fotoğraf ve renklerini doğru seçerek çok iyi tasarımlar çıkarılabilir.
21 favori ücretsiz tasarım kaynakları için aşağıdaki listeye göz atın. Aşağıdaki kaynakları kullanarak ister bir tasarım acemisi olun isterseniz de profesyonel olun, bir sonraki projenizde görsel olarak çarpıcı değişiklikler yapabileceğinize emin olabilirsiniz.

Stok Fotoğraflar
Stok fotoğraflar ve videolar aşırı bir şekilde pahalı. Web sitenizi, sunumlarınızı, platform desteğinizi ve satış materyallerini yapmak için stok fotoğraflar büyük önem taşırken, bir startup şirketi sınırlı bir lisans için yüzlerce dolar harcayabilir.
Kendinizi daha önce bu sıkıntı içinde bulduysanız, büyüleyici ve henüz 90’lı yılların iş broşüründen çekilmiş gibi görünmeyen ücretsiz (veya ucuz) stok fotoğraflarına sahip bir avuç siteniz var:


Pexels


Pexels’deki tüm fotoğraflar bir Creative Commons Zero (CC0) lisansıyla kişisel ve ticari kullanım için ücretsizdir. Şu anda sitede 30.000’den fazla stok fotoğraf var ve her ay yaklaşık 3.000 yeni resim ekliyor.


Upsplash


Upsplash başlangıçta Mürettebat ekibi tarafından başlatılan bir yan projeydi. Artık, günlük olarak ortaya çıkan yeni, yüksek kaliteli görüntülerle, bağımsız bir sitedir. Unsplash’ın ardında ilham verici bir hikaye yatar.


Stock Up


Stock Up sitesi, Life of Pix ve Splitshire gibi 30’dan fazla farklı web sitesinde 15.000’den fazla dizine eklenmiş fotoğrafa sahiptir. Fotoğrafların çoğu Creative Commons Zero (CC0) lisansı altına girer, ancak kullanımdan önce belirli bir lisansla ilgili ayrıntılara dikkat edin.


Coverr


Coverr’da, ana sayfanız için güzel, ücretsiz videolar bulacaksınız. En sevdiğiniz videoyu indirip web sitenize yükleyin.


Domain Photos


“Sanatsal olarak kaliteli” resimler arıyorsanız, onları Skuwak Genel Site Fotoğraflarından bulacaksınız. Bu koleksiyon, diğer fotoğraf sitelerinin bazılarından daha az stok fotoğraf içerir. Ancak sanatsal anlamda iyi görüntüler istiyorsanız adresiniz Skuawk Public Domain Photos.


Death to Stock


Death to Stock, her biri belirli bir temaya sahip olan, fotoğrafların “paketleri” çevresinde oluşturulmuş basit bir fotoğraf kaynağıdır. E-posta bültenine kayıt olarak, doğrudan gelen kutunuza güncel fotoğrafları alabilirsiniz. Ayrıca bir premium aboneliğe kaydolabilir ve sitedeki 1,500’den fazla fotoğraf ve videoya erişebilirsiniz.


Stocksnap


Stocksnap ‘ta Creative Commons Zero (CC0) altında kullanabileceğiniz binlerce görüntü mevcuttur. Popüler aramalara göz atabilir veya tarihlere, trendlere, görüntülemelere, indirilenlere ve daha fazlasına göre görüntüler arasında sıralama yapabilirsiniz.Pixabay’daki fotoğrafların kalitesi biraz daha yüksektir. Bu sitedeki tüm resim ve videolar Creative Commons Zero (CC0) kategorisine girer, bu nedenle onları indirmek, değiştirmek, dağıtmaktan ve telif ücreti ödemeden kullanmaktan çekinmeyin. Ayrıca bu sitede illüstrasyonlar ve vektör grafikleri bulabilirsiniz.


Burst


Burst yakın zamanlarda ortaya çıkan ve 1000 civarı stok fotoğrafı içeren bir site. Bu kaynak, özellikle girişimcilerin daha görsel açıdan çekici web siteleri, ürünler ve pazarlama kampanyaları oluşturmasına yardımcı olmak için ortaya çıkar. Bu sitede bulduğunuz fotoğrafların çoğu ev içinde çekilmiştir ve genellikle çeşitli iş konuları etrafında trend vermiştir.

Fontlar
Web siteniz için doğru yazı tipini bulmaya çalışırken ne kadar zaman kaybettiğinizi fark ettiniz mi? Evet bu iş bazen saatler bile sürebiliyor. Bu işi kolaylaştırmak adına sizlere font kaynaklarını listeledik. Favori font kaynaklarından bazıları:


Google Fonts


Type Anything, harika yazı tipi kombinasyonları oluşturmanıza yardımcı olan basit bir araçtır. Font aileleri arasından seçim yapın ve istediğiniz birini bulduktan sonra, boyut, ağırlık, çizgi yüksekliği, opaklık, harf aralığı, büyük harf kullanımı ve daha fazlası gibi temel olarak fontla ilgili her şeyi ayarlayabilirsiniz. Kendi içeriğinizi yazarak test edebilirsiniz.Google Fonts, Google yazı tiplerinin sezgisel bir havuzudur. Google Fonts 135’den fazla dili desteklemektedir. Listelenen her yazı tipi için, tasarımcısı ve oluşturanın ardındaki ilham hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Tematik koleksiyonlar, Google’daki çeşitli tasarımcılar ve mühendisler tarafından denetlenen yeni yazı tiplerini keşfetmenize de yardımcı olacaktır.


Font Fit


Font Fit ile ilgili en havalı şeylerden biri, mevcut web sitenizin farklı yazı tipleriyle nasıl göründüğünü hızlı bir şekilde görebilmenizdir. Bu, farklı yazı tiplerinin sitenizin genel estetiğini nasıl etkilediğine ilişkin görselliği elde etmek için hızlı bir yoldur. Apple gibi iyi tasarlanmış bir siteye gidip Comic Sans’ın nasıl göründüğünü de izlemek keyifli ?


Typewolf


Typewolf yaratıcısı Jeremiah Shoaf en iyisini şöyle anlattı: “Hızlı kahverengi tilkinin tembel köpeği atladığı” biçimindeki örnekleri görmek web tasarımında gerçek türün gerçek web sitelerinde nasıl performans gösterdiğini görmek çok yararlı değil. “Bu, web üzerinde bulacağınız en iyi yazı tipi kaynaklarından biridir. En son projeniz için mükemmel olanı bulmanıza yardımcı olmak için Web’den fontların bulunduğu seçilmiş listelere göz atın.


IconStore


IconStore’da, sınıfının en iyisi tasarımcıların yarattığı 200’den fazla simge paketi bulabilirsiniz. Pizza simgelerinden Harry Potter simgelerine, sembol simgelerine kadar her şeyi tarayın. Bulduğunuz herhangi bir şey için PNG ve SVG dosyalarını indirin; Her bir simge paketi kişisel ve ticari projelerde kullanılabilir; atıf yapılmasına gerek yoktur.


The Stocks


Stoklar, bir proje için ihtiyaç duyduğunuz bir formatta, renkte ve boyutta indirebileceğiniz artan bir simge koleksiyonuna sahiptir. Yüzlerce simgeden birini seçin ve bunlardan herhangi biri için PNG, SVG ve XML dosyalarını indirin. Bu sitede ayrıca fotoğraflar, videolar, yazı tipleri, maneviyat ve renkler bulunur. Tasarım ihtiyaçlarınızın çoğunu tek noktadan bir dükkân olarak düşünün.


Swifticons


Swifticons sitesinde, altı düzenlenebilir stilde indirebileceğiniz 2,000’den fazla yüksek kaliteli simge bulacaksınız: özetlenen, doldurulmuş, renkli, eğlenceli, düz ve desen. Simgelerin paketini 100 dolardan aşağıya indirebilir veya sizin için olan ücretsiz aktivite paketini (152 simgeler) tercih edebilirsiniz.


Illustrio


Illustrio’daki ikonlarla oynamaya çok zaman harcamak için hazırlanın. Aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce simge vardır ve her biri son derece özelleştirilebilir – her birini 16 farklı stilde alabilir ve her birini istediğiniz herhangi bir renge dönüştürebilirsiniz.

Renk Paletleri
En son web siteniz veya projeniz için bir renk paleti oluşturmanız gerekiyor mu? Sıfırdan bir renk şeması oluşturmak şaşırtıcı bir şekilde uzun sürebilir. İşlemi kolaylaştırın ve renk paleti esin kaynağı olması için bu sitelere göz atın:Renk Avında, her biri dört renkten oluşan sayısız palete göz atın. Neyin sıcak ve popüler olduğuna göre listeye göz atabilir veya sıralayabilir veya sadece “rastgele” seçip neyin ortaya çıktığını görebilirsiniz. Kendiniz yaratın ve sitede paylaşın.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst