Seo İçeriğinin Hala Önemli Olmasının 5 Nedeni | Uzman Web Geliştirici Platformu.

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

 • Paylaşmak Güzeldir Paylaşılmayan Bilginin Hiç 1 Değeri Yok.

Yazıyı Okudum ve

 • Katılıyorum

  Oy: 2 100.0%
 • Katılmıyorum

  Oy: 0 0.0%

 • Kullanılan toplam oy
  2

UZMAN

Administrator
Yönetici
Moderatör
Onaylı kullanıcı
Kullanıcı
SEO İçeriği.jpg

İnanması zor olabilir, ancak İnternet Canlı İstatistiklerine göre, Google saniyede yaklaşık 67.000 arama sorgusu alıyor . Evet, doğru, dakikada 4 milyondan fazla sorgu ve günde yaklaşık 5,8 milyar arama. Bu aramalar, onları yazan kişiler kadar benzersizdir, o halde bir işletme tüketicileri, özellikle hedeflenen tüketicileri ürün veya hizmetlerine neyin çekeceğini nasıl tahmin edebilir?

Elbette, anahtar kelime araştırması, pazar eğilimleri ve rekabet analizleri, kendinizi bu potansiyel alıcıların önünde nasıl konumlandıracağınızı belirlemede uzun bir yol kat eder , ancak bir şirketin hedefi vurmasını sağlamak için yapabileceği bir şey vardır ve bu yeni bir kavram değildir. .

Google'ın algoritmalarının ve örümceklerinin gün geçtikçe daha akıllı hale geldiği teknoloji dünyasında, yüksek kaliteli, ilgi çekici, bilgilendirici ve değerli içerik oluşturmak kraldır. Milyonlarca insana tek bir tıklamayla ulaşma yeteneği ile, içeriğin bir kuruluşun alt çizgisi üzerindeki etkisi her zamankinden daha büyük, bu nedenle 2021'de içerik, her başarılı dijital pazarlama stratejisinin ön saflarında yer alıyor.

SEO İçerik Yazmanın 5 Faydası - Neden İçerik Kraldır?​


Arama motoru algoritmaları tarafından tasarlanan belirli bireysel sıralama sinyallerine odaklanmak, herhangi bir şirketin arama motoru optimizasyonu kampanyasına değer sağlayabilir. Bununla birlikte, geliştirme ve içerik oluşturma yoluyla kullanıcı deneyimine ve kullanıcı amacına odaklanmak için sitelerini optimize etmeye odaklanırlarsa, bir şirkete çok daha iyi hizmet verilir.

1. Google temiz içerik için can atıyor. Google, kullanıcılarına mevcut en yeni, en ilgi çekici, yüksek kaliteli, değerli ve bilgilendirici içeriği sağlayarak her web sitesinin mümkün olduğunca orijinal olmasını ister. Neden? Çünkü onlara para kazandırıyor.

Google'ın değerinin çoğu, kullanıcıların neyi tüketeceğini dikte etme yeteneğinden gelir. Google bunu yalnızca, arama yapanları ilgi çekici ve sorgularıyla alakalı buldukları içerikle başarılı bir şekilde bağlayarak yapabilir.

2. Tüketiciler içerik için can atıyor. Yüksek kaliteli içerik tüketiciler tarafından talep edildiği için asla modası geçmez. Bir site veya marka, izleyicilerinde duygusal veya entelektüel bir sinir uyandırabiliyorsa, bu içerik, dönüşümden sonra dönüşümde kullanılan kancadaki yem haline gelir.

Yüksek kaliteli içerik, bir sitenin aynılık kalabalığında öne çıkmasını sağlar. Diğer taraftan, içerik izleyici kitlesinde yankılanmaz veya entelektüel veya duygusal bir tepki yaratmazsa, o siteyi onları götürmek istediği yere kadar takip etmeyecek ve bir dönüşüm şansını kaçırmayacaktır.

Herhangi bir biçimdeki sağlam içerik, site ziyaretçilerini bir marka ve web sitesiyle etkileşim kurmaya teşvik eder. Kullanıcılar içeriği gerçekten beğenirse, onu tüketmek ve hatta muhtemelen paylaşmak, (eğer sosyal platformlarda ise) beğenir veya başkalarına tavsiye etmek için zaman ayırırlar.

Tüketiciler içerikle meşgul olduğunda Google bunu fark eder. İlgili ziyaretçiler bir web sitesinde daha fazla zaman harcarlar ve o sitenin diğer alanlarını ziyaret etmeye daha yatkındırlar. Bu, yakıt sağlayan organik sıralamaların bir kısmından sorumlu olan hemen çıkma oranlarının düşmesine, ortalama sayfa oturumlarının artmasına ve oturum başına sayfa puanlarının büyük ölçüde artmasına neden olur.

3. Diğer siteler içerik ister. Bu bilgi bir sır değildir, bu nedenle diğer siteler başkalarının yüksek kaliteli içeriğinin bir kısmını ister. Bu otorite siteleri, SEO'nun önemini anlar ve popüler bir bağlantı aracılığıyla oluşturulan trafiğin farkındadır.

Aynı zamanda ziyaretçilerinin ilgisini çekmek isterler, bu nedenle siteleri için bir amaca hizmet ediyorsa, iyi içeriğe bağlantı vermeleri doğal bir ilerlemedir. Bu, SEO uzmanlarının geri bağlantı kazanmak olarak adlandırdığı 1 şeydir ve bir web sitesinin birincil amacı, onları yetkili sitelerden kazanmak olmalıdır.

Çevrimiçi bilgi aramak söz konusu olduğunda, çoğu insan fikirlerini destekleyen ve anlatılarını destekleyen içerik veya veriler içeren siteleri ve sayfaları ziyaret eder. İçerik, derinlemesine araştırılmış, değerli, yüksek kaliteli bilgiler gerektiren bu çabaları desteklemelidir.

4. İçerik, endüstri liderliğini kurar. Kullanıcılar, yüksek arama motoru sıralamalarını ve bilgilendirici, değerli, iyi sunulmuş bilgileri endüstri liderliği ile ilişkilendirir. Bir web sitesi birinin sorularını yanıtlayabiliyorsa, onlara anında değer sağlamış ve onları bu site üzerinden dönüşüme götüren bir yol sağlamıştır.

İyi içeriğin kümülatif faydaları vardır; yüksek kaliteli içeriğe ne kadar çok yatırım yaparsanız, hedef kitleniz o kadar büyür ve hedef kitleniz ne kadar büyük olursa içeriğinizin etkisi o kadar artar. Ve bir kitle ne kadar çok içerik alakalı bulursa, sitenin sektördeki ayak izi o kadar büyük olur.

5. İçerik, dönüşüm sağlar ve geliri artırır . Kaliteli içerik, belirli bir pazarda vızıltı ve marka bilinirliği yaratır. Daha fazla tüketiciyi belirli bir hizmet veya ürüne maruz bırakır ve bir dönüşüm tamamlanmadan önce değer sağlar. İyi içerik, bir web sitesinin "sattığı" her şey için bir satış konuşması görevi görür, ancak tüketicilerin zihniyetini alıcıdan ortağa değiştirerek gerçek bir etkileşim olarak karşımıza çıkar.

Değerli içerik, bir sorunu çözdüğü veya kullanıcıya bilmediği bir şeyi öğrettiği için satılan ürün veya hizmete de değer katar. Bir ürünün neden üstün olduğu konusunda tüketiciyi eğitmek savaşın yarısıdır.

SEO Yazımı İçin Önemli Faktörler​


Biraz daha derine inelim ve SEO düşünülerek yüksek kaliteli içerik oluştururken hangi faktörlerin dikkate alınması gerektiğini tartışalım.

 • Anahtar kelime araştırması (arama amacı). Kaliteli içerik üretmenin en önemli adımı, kullanıcının neyi "yüksek kaliteli, bilgilendirici ve ilgi çekici" olarak gördüğünü anlamaktır.
Anahtar kelime araştırması yapmak, kullanıcılarınızın ne aradığını ve onu bulmak için hangi arama terimlerini kullandıklarını belirlemenize yardımcı olur. Ardından içeriğinizi, sıralamasını istediğiniz bir dizi hedeflenen anahtar kelimeye odaklayabilirsiniz. İçerik oluşturma sürecinde düzenli olarak anahtar kelime araştırması yapılmalıdır.

Bu anahtar kelimelerle doldurulmuş içerik oluşturmaya kapılmayın. Aslında, tam tersini yapın ve aranan anahtar kelimelerin ve kelime öbeklerinin “amacına” cevap veren içerik oluşturun. Bu, bir sitenin, kullanıcının ilgisini göz önünde bulundurarak gerçek içerik oluşturmasına yardımcı olur.

 • Tanımlanmış anahtar kelimeleri kullanarak kullanıcı sorgularını yanıtlayın. Arama motorları inanılmaz derecede sofistike hale geldi. Algoritmalar ilerlemeye devam ettikçe, herhangi bir arama sorgusu için en yararlı ve alakalı bilgileri sağlama yetenekleri de artar. SEO dostu içerik oluştururken, kullanıcılarınızın sorularını yanıtlamaya veya bir sorunu çözmelerine yardımcı olmak için sürecin araştırma aşamasında belirlenen arama terimlerini kullanmaya odaklanın.
 • Etiketleri, meta verileri ve daha fazlasını optimize edin. Ana anahtar kelimelerinizi eklemeniz gereken en önemli iki alan başlık etiketinde ve içeriğin kendisidir. Bununla birlikte, bunları başlık (H1 ve H2) etiketlerinize, meta açıklamalarınıza ve hatta mümkün olduğunda resim-alt niteliklerinize dahil ederseniz, SEO çalışmalarınıza ek bir destek sağlar. Bu bilgiler, arama motoru tarayıcılarına ve SERP sayfalarından potansiyel ziyaretçilere rehberlik etmeye yardımcı olacaktır.
 • İlişkili kelimeler . Yukarıda bahsettiğimiz gibi, arama motorları giderek daha akıllı hale geliyor; sıralamaları yükseltmek için bir içeriğin genel temasıyla ilişkili kelime öbeklerini ve kavramları birbirine bağlıyorlar. Örneğin, haber Beyzbol Ligi takımlarıyla ilgiliyse ancak tek bir takımdan bahsetmiyorsa, Google ve diğer arama motorları, kullanıcıları olası "anahtar kelime doldurma" makalelerinden yönlendirmek için kırmızı bayrak kaldıracak kadar akıllıdır.
İçerik, basit bir şekilde odaklanmalı ve yapılandırılmalıdır. Bu, hem kullanıcıların ihtiyaç duydukları bilgileri bulmalarına hem de arama motorlarının içeriğinizi doğru şekilde dizine eklemesine ve sıralamasına yardımcı olur.

Sonuç

İçerik kraldır
çünkü tüketicilerle anlamlı bir bağlantı kurabilir. Aile yükümlülüklerinden iş gereksinimlerine ve daha fazlasına kadar, modern toplum zamanımıza artan talepler getiriyor, bu nedenle konu kullanıcılarınızın dikkatini çekmek olduğunda zaman çok önemlidir.

SEO Uzmanlarında amacımız, çevrimiçi işinizi büyütmeye odaklanmanıza yardımcı olmaktır. Her büyüklükteki işletmenin trafiği artırmasına, sıralamaları iyileştirmesine ve dönüşümleri ve kârlılığınızı artırmak için kullanıcı deneyimini geliştirmesine yardımcı olacak uygun fiyatlı SEO çözümleri sunan ve SEO'nun nasıl yatırım getirisi olabileceğini görmek için bugün bir teklif isteyin .

SEO Danışmanlığı

 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap