Seo için Yerel Arama Pazarlamacılığı #Seo | Uzman Webmaster Forumu ve Freelancer Platformu
Neler yeni

Aramıza Katıl Türkiye'nin Uzman Webmaster Forumu ve Freelancer Platformu

Bilgi alışverişi, keşfedilecek yüzlerce şey, öneriler, şikayetler ve güvenilir ticaretin yeni dünyasına hoş geldin.İçerikleri detaylı bir şekilde görüntülemek, forumda paylaşımlarda bulunmak ve yardımlaşmak gibi davranışları gerçekleştirebilmek için kayıt olmalı veya giriş yapmalısın.

Alışverişe Başlayın!

Genel alışveriş kategorimizde istediğiniz ürünü satabilirsiniz veya alış yapabilirsiniz

Neler Yeni

Paylaşılan yeni konu ve mesajları görüntülemek için tıklayın

İletişime Geçin!

Yetkililerimiz ile forumumuz hakkında iletişime geçmek isterseniz buraya tıklayın

  • Paylaşmak Güzeldir Paylaşılmayan Bilginin Hiç 1 Değeri Yok.

Seo için Yerel Arama Pazarlamacılığı #Seo

SnMedya.com Çevrimdışı

SnMedya.com

Gelecek Sizinle
Onaylı kullanıcı
Kullanıcı
9 Nis 2021
356
37
28
43
İstanbul
Yerel Arama Pazarlamacılığı


Yerel Arama Pazarlamacılığı nedir?
Yerel arama pazarlaması, müşterileriyle yüz yüze iletişim kuran fiziksel bir işletmeyi tanıtmak için web'de yaptığınız her şeydir. Hem tek lokasyonlu küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ'ler), ulusal kurumsal markalar ve zincirler için geçerlidir. Bir şirket müşterileriyle doğrudan - bir vitrin ya da hizmet alanı aracılığıyla - bir araya gelirse, buna “yerel işletme” denir ve İnternet'teki görünürlüğünü artırmak için benzersiz bir dizi teknik ve beceri kullanılabilir. Buna "yerel SEO" veya yerel arama motoru optimizasyonu da denebilir.

İyi bir yerel SEO, tek seferlik bir pazarlama biçimi olmaktan çok, bilinmeyen bir markayı yerel bir ev kelimesine dönüştürmek için bir dizi pazarlama uygulaması kullanarak net bir işletme bilgisi temeli üzerine inşa edilir.

Aşağıdaki grafik, aşağıdan (temel) yukarıya (gelişmiş) kadar yerel bir SEO kampanyasını oluşturan temel görevlere genel bir bakış sunar.

Yerel arama pazarlamacılığını anlamak Yerel


Yerel arama pazarlamacılığını anlamak Yerel
SEO konusunda uzmanlaşmak, nihayetinde rekabet avantajı kazanmak için güçlü bir temel oluşturmak anlamına gelir. Bu temel unsurlar yukarıdaki piramitte gösterilmektedir. En alttan başlayarak, bu görevlerin her birini tanımlayalım:

Kurallara uygunluk
Yerel işletmenizin türünü kavramsallaştırma ve pazarlama yönteminiz, İşletmenizi Google'da Temsil Etme Yönergelerine dayanacaktır . Google Benim İşletmem listeniz, şirketiniz için oluşturduğunuz en önemli listedir; Google'ın yönergelerine uyulmaması, sıralamada başarısızlıklara ve hatta yayından kaldırmaların listelenmesine neden olabilir. Akıllıca oynamak için, işletmenizi Google'ın yaptığı gibi görebilmeli ve uygun yönergeleri uygulayabilmelisiniz.

Site yetkilisi
Web siteniz sadece yaşı nedeniyle bir miktar yetki kazanabilir, ancak kaliteli, ilgili kaynaklardan işletmenizin bağlantılarını ve sözlerini alarak aktif bir şekilde otorite peşinde koşabilirsiniz. Alaka düzeyi kaygısı olmadan bağlantı sayısını artırmaya çalışan düşük kaliteli kaynaklardan veya şemalardan gelen bağlantılara dikkat edin. Sektör anketleri, kazandığınız bağlantıların kalitesinin ve otoritesinin yerel arama sıralamanızda büyük bir etkisi olduğunu göstermektedir.

Site kalitesi
Web siteniz hızlı yükleniyorsa, mantıklı bir yapıya sahipse, tüm cihazlarda düzgün şekilde işleniyorsa, yüksek kaliteli içerik içeriyorsa, kötü amaçlı yazılım veya diğer kötü amaçlı öğeler içermiyorsa ve insanların kullanımı kolaysa, temel kalite hedeflerini karşılıyorsunuz demektir. Web sitenizdeki zayıf UX'i (kullanıcı deneyimi) telafi edemez.

Site optimizasyonu
Web sitenizin arama motoru optimizasyonu (SEO), organik (ücretsiz) arama motoru görünürlüğünüzü hem teknik hem de yaratıcı yollarla artırmayı amaçlamaktadır. Bu Yeni Başlayanlar İçin SEO Rehberi, sizin için öğeleri ayrıştırır.

Yerel SEO'nun geleneksel SEO'nun yaptığı her şeyden ve coğrafyadan oluştuğunu da anlamalısınız. Diğer bir deyişle, yerel işletme web siteleri yalnızca ürünler, hizmetler ve konularla ilgili anahtar kelimelere odaklanmaz; ayrıca işletmenin hizmet verdiği şehirlerle ilgili terimleri de yüksek oranda içerirler.

NAP tutarlılığı
"NAP", "ad, adres, telefon numarası" nın genel kısaltmasıdır.
Bu üç veri parçası, yerel arama dünyasında işletme bilgilerinizin temelini oluşturur. Ayrıca bazen bunun, web sitenizin URL'si için "W" harfi ile NAP + W olarak yazıldığını göreceksiniz. Tüketicilerin ve arama motorlarının işletmeniz hakkında web'de buldukları verilere güvenebilmeleri için, NAP + W'nin web sitenizde ve işletmenizin listelendiği tüm üçüncü taraf platformlarda tutarlı olmasını sağlamak için her türlü çabayı göstermelisiniz. bahsedilen.

NAP tutarsızlıkları müşterileri yanlış yönlendirerek gelirinize mal olabilir. Ayrıca, Google gibi arama motorları NAP + W varyantlarıyla karşılaştığında, şirket hakkında sahip oldukları verilere daha az güvenebilirler ve bu da daha düşük yerel arama sıralamalarına neden olabilir. NAP tutarsızlığını önlemek için, işletmenizin listelendiği veya bahsedildiği tüm yerleri denetlemek ve verilerdeki tüm varyantları düzeltmek isteyeceksiniz.

NAP genişliği
Yerel SEO'nun temel bir görevi, NAP'inizin İnternet'e yayılmasına yardımcı olmayı içerir.
Bu çalışmaların çoğu, Google My Business, Facebook, Bing, Yelp, Superpages vb. Gibi önemli platformlarda yapılandırılmış alıntılar (yerel işletme listeleri) oluşturmaya dayanmaktadır. Ayrıca, özellikle coğrafyanız veya sektörünüzle ilgili popüler niş dizinlerde önemli alıntılar da oluşturabilirsiniz. . İşletmeniz sosyal platformlarda, bloglarda, haber sitelerinde ve diğer kaynaklarda yapılandırılmamış alıntılar / bahsetmeler kazandıkça NAP'nizin genişliği büyüyebilir. Arama motorları işletmenizi web'de yaygın olarak referans aldığından, kazandığınız hem yapılandırılmış hem de yapılandırılmamış alıntıların sayısının yerel arama sıralamaları üzerinde olumlu bir etkiye sahip olduğuna inanılmaktadır. Tüm bu işleri manuel olarak yapabilirsiniz,

İnceleme edinme
İncelemeler, herhangi bir yerel işletme için en etkili İnternet faktörü olabilir. Tüketicilerin% 92'sinin çevrimiçi incelemeleri okuduğu ve% 68'inin olumlu incelemelerin bir işletmeye olan güvenlerini etkilediğini belirttiği tahmin edilmektedir. Her yerel işletmenin, müşterileri çeşitli platformlarda yorum bırakmaya teşvik edecek bir stratejiye ihtiyacı vardır. İşiniz, kuralları çiğnememek için her platformun kurallarını bilmek ve bu hayati pazarlama alanına önemli kaynaklar ayırmaktır. Kazandığınız yorumların sayısı yerel arama sıralamalarını doğrudan etkileyebilirken, bu incelemelerdeki olumlu ve olumsuz duygular dönüşümleri ve kazançları doğrudan etkileyebilir. İşletmenizin ömrü boyunca, çok çeşitli olumlu eleştiriler almaya çalışacaksınız.

Yayın stratejisi
Herhangi bir yerel işletme web'e adım attığı anda bir yayıncı olur. Tüketicilerle olan iletişiminiz, web sitenizin temel metin içeriğini, bir blogu, video veya görüntü içeriğini, incelemelere sahiplerin yanıtlarını ve sosyal medya katılımını içerebilir. Yayınladığınız her şey müşterilerin ilgisini çekmeli ve onları markanıza maruz bırakmalıdır. Arama motorları yalnızca içerik kalitesini ölçmekle kalmaz, aynı zamanda kullanıcıların içerikle etkileşime girme şeklini de ölçer, yani ürettiğiniz içerik yüksek düzeyde kullanıcı katılımıyla sonuçlanmalıdır. Ayrıca, yüksek kaliteli içeriğiniz sektörünüz ve tüketici tabanınız tarafından paylaşılabilir ve bu da işletmenizi daha da geliştirir. Şirketiniz faaliyette olduğu sürece, bir yayıncılık stratejisi geliştirmeye ve uygulamaya zaman ve yaratıcılık ayırmalısınız.

Rekabet avantajı
Piramidimizin üç alt kademesi, tipik bir yerel SEO kampanyasındaki temel görevlerdir. Rekabetçi bir endüstride / coğrafyada, rakipleriniz bu temel alanlar söz konusu olduğunda uzmandır. Sürüden sıyrılmak istiyorsanız temellerin ötesine bakmalısınız.

Kalabalık bir pazarda rekabet üstünlüğü kazanmak, rakiplerinizin henüz keşfetmediği fırsatları keşfetmeye dayalı olarak her işletme için benzersiz bir çaba gerektirir.

Bir market zincirinin, rakiplerinin YouTube'da popüler / modaya uygun yiyecekler hazırlayan yıldız bir şefin videolarını yayınlamadığını fark ettiğini varsayalım. Market zinciri bu videoları oluşturacak olsaydı, işi diğerlerinden ayırabilirlerdi. Rekabetçi fark yaratanlar, her şirket için benzersiz olacak ve temeller onlara avantaj sağlamadığında işletmelerin üstlenmeleri gereken gelişmiş taktikleri temsil edecek. Pazarlama yaratıcılığının tam anlamıyla devreye girdiği yer burasıdır.

Yerel SEO öğrenmek ne kadar sürer?
Şimdi öğrendiğiniz gibi, yerel arama pazarlamacılığı, belirli bir coğrafi bölgedeki tüketicileri meşgul etmeye çalışır. Neredeyse tüm yerel SEO teknikleri sürekli çaba gerektirir, çünkü her işletme hedeflenen bir toplulukta marka görünürlüğünün ve tanınırlığının sürekli büyümesine yatırım yapar.

Öğrenim Merkezinde, yerel SEO'nun her bir yönünü öğrenmenizi hızlı ve kolay hale getirdik. Ancak, bu bileşenlerin ilk uygulaması ve devam eden yönetimi hem kaynakları hem de zamanı içerecektir. Yatırım yapmanız gereken zaman, sektörünüzün ve coğrafyanızın rekabet gücü tarafından belirlenecektir.


>>>> English version of the article Local Search Marketing
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst