NASIL YAPILIR - Seo'ya Yatırım Yapmak Uzun Vadeli Kâr Getirir | Uzman Webmaster Forumu ve Freelancer Platformu
Neler yeni

Aramıza Katıl Türkiye'nin Uzman Webmaster Forumu ve Freelancer Platformu

Bilgi alışverişi, keşfedilecek yüzlerce şey, öneriler, şikayetler ve güvenilir ticaretin yeni dünyasına hoş geldin.İçerikleri detaylı bir şekilde görüntülemek, forumda paylaşımlarda bulunmak ve yardımlaşmak gibi davranışları gerçekleştirebilmek için kayıt olmalı veya giriş yapmalısın.

Alışverişe Başlayın!

Genel alışveriş kategorimizde istediğiniz ürünü satabilirsiniz veya alış yapabilirsiniz

Neler Yeni

Paylaşılan yeni konu ve mesajları görüntülemek için tıklayın

İletişime Geçin!

Yetkililerimiz ile forumumuz hakkında iletişime geçmek isterseniz buraya tıklayın

  • Paylaşmak Güzeldir Paylaşılmayan Bilginin Hiç 1 Değeri Yok.
SnMedya.com Çevrimdışı

SnMedya.com

Gelecek Sizinle
Onaylı kullanıcı
Kullanıcı
9 Nis 2021
356
37
28
43
İstanbul
seo-uzun-vadeli-yatırım

Sıralamayı nerede yapacağız? Sıralamayı ne zaman yapacağız? Bu parayı harcarsam, bana neyin garantisini verebilirsiniz? Bunlar, SEO'ya yatırım yapmak üzere olan ve arama trafiğini artırmaya yardımcı olan birinin makul sorularıdır. Ancak cevaplar, çoğu tüketicinin istediğinden biraz daha anlaşılmaz düzeyde ve bu, SEO firmaları ile müşterileri arasında bir güven boşluğu yaratır.

İşletme sahipleri ve CEO düzeyindeki karar vericiler, bir başarılı-başarısız ortamı empoze etmelerini sağlayan, sindirilebilir sayılarla ölçülen beklenen sonuçları istiyor. Bu sayılara belirli bir tarihte ulaşılmazsa, girişim başarısız olur ve diğer alternatiflere para tahsis edilmelidir.

Ancak, aynı yöneticiler, borsa gibi diğer uzun vadeli yatırımlara asla bu kadar katı bir anlayış yüklemezler. Finansal danışmanların bir yatırımın kâr getireceğini garanti edemeyeceğini biliyorlar.


Veri, Veri ve SEO Yatırım Getirisi
Mali müşavirler borsayı kontrol etmez ve onlardan bu beklenmez. Onlardan, mali verilere dayanan anlayışlı bilgiler sağlamalarını bekliyoruz. Daha sonra, popüler şirketlere para harcamaktan daha fazla değere sahip olduğu düşünülen daha detaylı bir ölçüm sağlamak için bu verileri kullanırlar. Mali müşavirlere, geçmiş performanslarına göre güvenilirdir ve sonuçları görmeleri için zaman verilir.

Aynı borsa zihniyetini SEO yardımına yatırım yapmakla aynı hizaya getirmek bir SEO danışmanının işidir. SEO'nun faydaları çok büyük olabilir. Veriler, ortalama olarak SEO yatırım getirisinin diğer pazarlama biçimlerinden daha büyük olduğunu gösteriyor. İnsanlara, bir şirketin ürün veya hizmetini aktif olarak aradıkları kritik anlarda erişir. Bu sadece tesadüfen olmaz.

Bir şişede yıldırımı yakalayıp sonuçları hemen görebiliyor musunuz? Tabii ki, ancak bu uzun vadeli bir yatırım stratejisi değil, ayrıca bu hızlı sonuçların çoğu siyah şapka tekniklerine atfedilebilir, bu da şirketinizi cezalandırma ve hatta Google'dan yasaklanma riskine sokar. Hızlı bir geri dönüş şansı için tüm paranızı içeriden öğrenenlerin ticareti için riske atar mısınız? Hayır, bu yüzden birkaç gün veya hafta boyunca Google'ı kandırmak ve trafikte sıçrama yapmak için siyah şapka tekniklerini riske atmamalısınız.

"Sıçrayış"
Bu uzun vadeli yatırım merceğinden SEO yardımını görmek kolay değil . Aslında, çoğu için rahatsız edici. Genellikle bu tür iş kararlarını gelecek hafta, gelecek ay veya bazen de gelecek yıla kadar ileriye dönük beklenen yatırım getirisine yanıt olarak veririz. SEO YATIRIM GETİRİSİ, bu konfor alanından çıkmamızı ve geleceğe yönelik düşünmeye başlamamızı gerektiriyor. Bu, SEO firmanızla güven oluşturmak için önceden zaman ayırmak anlamına gelir. Ellerinde iyi veriler var mı? Hedeflerinizi anlıyorlar ve bunlarla uyumlular mı? Onlar etik mi? Planlarını belirsizlik olmadan iletiyorlar mı? Bütçeniz dahilinde mi? Bunlar, doğru yatırımı yaptığınızdan emin olmak için gerekli sorulardan bazılarıdır.

Firmanızı seçtikten sonra, şimdi sıra “hisse senetlerinizi” yani SEO anahtar kelimelerinizi seçmeye geldi. Daha fazla veya daha iyi hedeflenmiş arama trafiği oluşturan bazı anahtar kelimeler daha rekabetçidir ve sonuç üretmek için zamana ihtiyaç duyar. Diğer anahtar kelimeler daha az rekabetçidir ve sıralamaları çok daha hızlı verir. Bazen tıpkı bir hisse senedi gibi kötü bir anahtar kelime seçersiniz, ancak bu, yatırım yapmaktan tamamen vazgeçtiğiniz ve sisteme inanmayı bıraktığınız anlamına gelmez.

SEO Avantajları, Arama Trafiği ve Uzun Süreli oyun
SEO yardım gerektirir ve organik olarak bir volan gibi momentum oluşturur. Web sitenizde bir optimizasyon temeli oluşturulduğunda, pazarınıza hakim olmaya ve daha fazla arama trafiği yakalamaya hazırsınız . Ama tam tersi çalışmıyor. Örneğin borsadaki ilk yatırımınızdan bir milyon dolar kazanmayı beklemek aptallıktır. Sonra tekrar, bir yatırım stratejisi oluşturursanız, önceki güçlü yatırımlardan yararlanırsanız ve güçlü bir temele sahipseniz, zaman içinde 1.000.000$'lık bir getiriyi kolayca görebilirsiniz.

SEO çalışır. İşe yaradığını biliyoruz. Sağduyu bile bize aynı şeyi söylüyor. Eminim ki birkaçınız bunu okuduğunuzda aynı fikirde olmayacak, ama hepinize soruyorum, en son ne zaman bir Google aramasının ikinci sayfasına gittiniz? Asla? veya Seyrek? hatta hatırlamıyor musun? sadece siz değilsiniz, tüm kullanıcıların yalnızca %2'si o ikinci sayfaya gidiyor. %98'imiz ya başka bir arama formüle ile, ilk sayfadaki bir sonuca tıklayacak yada vazgeçecek.

SEO'ya Yatırım Yapmak
İnatçıysanız
, uzun vadeli bir iş planınız varsa, sıralamaların ve algoritmaların iniş çıkışlarıyla başa çıkabiliyorsanız ve hedeflerinize bağlıysanız, SEO tam size göre. SEO yardımı, SERP sayfaları aracılığıyla rakiplerinize kaçan geliri yakalamak için sizi birinci sınıf bir konuma yerleştirecektir. Trafiğinizi artıracak, markanızı geliştirecek ve şirketinizin daha önce hiç sahip olmadığı sektör liderliği ahlakını size sağlayacaktır. Ve bu arada…..Sana bir ton para kazandıracak!!!

SEO hızlı bir çözüm değildir, ve hiçbir zaman kısa vadeli bir yatırım stratejisi olarak tasarlanmamıştır. Bu, yatırımcısının yüksek ve düşüş zamanlarında rotasını tutmasını gerektiren, tekrarlanabilir eylemlere dayalı bir süreçtir. Ancak tıpkı piyasada olduğu gibi, istikrarlı kalanlar çabalarının meyvelerini toplayacak ve organik sıralamalarında en üst sıralarda yer alacaktır.


Başarılı Yatırım, zaman, disiplin ve sabır ister. Yetenek ya da çaba ne kadar büyük olursa olsun, bazı şeyler zaman alır: Dokuz kadını hamile bırakarak bir ayda bebek yapamazsınız.”

“ Bugün biri gölgede oturuyor, çünkü uzun zaman önce biri ağaç dikti ”

" Zaman iyi bir şirketin dostu, vasatın düşmanıdır "
 
Son düzenleme:
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst