NASIL YAPILIR - Twitter'da Gerçek Takipçi Edinmenin Ve Gerçek Takipçi Kazanmanın 11 Kuralı | Uzman Webmaster Forumu ve Freelancer Platformu
Neler yeni

Aramıza Katıl Türkiye'nin Uzman Webmaster Forumu ve Freelancer Platformu

Bilgi alışverişi, keşfedilecek yüzlerce şey, öneriler, şikayetler ve güvenilir ticaretin yeni dünyasına hoş geldin.İçerikleri detaylı bir şekilde görüntülemek, forumda paylaşımlarda bulunmak ve yardımlaşmak gibi davranışları gerçekleştirebilmek için kayıt olmalı veya giriş yapmalısın.

Alışverişe Başlayın!

Genel alışveriş kategorimizde istediğiniz ürünü satabilirsiniz veya alış yapabilirsiniz

Neler Yeni

Paylaşılan yeni konu ve mesajları görüntülemek için tıklayın

İletişime Geçin!

Yetkililerimiz ile forumumuz hakkında iletişime geçmek isterseniz buraya tıklayın

  • Paylaşmak Güzeldir Paylaşılmayan Bilginin Hiç 1 Değeri Yok.

NASIL YAPILIR Twitter'da Gerçek Takipçi Edinmenin Ve Gerçek Takipçi Kazanmanın 11 Kuralı

SnMedya.com Çevrimdışı

SnMedya.com

Gelecek Sizinle
Onaylı kullanıcı
Kullanıcı
9 Nis 2021
356
37
28
43
İstanbul
denenmis-ipuclari-twitter.png

Daha Fazla Twitter Takipçisi Edinin: 11 Twitter Pazarlama İpuçları​

Bir işletmeyi veya web sitesini tanıtmak söz konusu olduğunda, Twitter'ı bir pazarlama platformu olarak kullanmak çok güçlü faydalar sağlayabilir. Aslında, 2020 yılında Uzmanwebmaster.com tarafından gerçekleştirilen bir pazarlama araştırması, bir müşterinin Twitter'da bir markayı takip ettikten sonra, o markayı tavsiye etme olasılığının, onları takip edene göre %82 daha fazla olduğunu ortaya koydu.

Bu sosyal çıkıştan tam olarak yararlanmak için, öncelikle ilgili kullanıcıların kaliteli bir şekilde izlenmesine ihtiyacınız olacak. Zaten büyük bir takipçi grubuna sahip olacak kadar şanslı değilseniz, bu noktaya gelmek, söylenenden çok daha kolay olabilir.

Korkmayın SEO Uzmanlarının harika bir takipçi kitlesi oluşturmaya başlamak için şu anda kullanabileceğiniz 11 ipucu var.

İpucu 1: Takipçilerinize Spam Göndermeyin
Bu, daha fazla takipçi kazanmak için aptalca bir ilk ipucu gibi görünebilir, ancak hayati derecede önemlidir. Birçok kullanıcı, sizi takip etmeye karar vermeden önce gönderilerinize bir göz atacak ve geçmiş tweet'lerinizde çok fazla kendini tanıtıyorlarsa, sizi takip etmeleri pek mümkün olmayacaktır.

Kendinizi ve Markanızı tanıtmak için tweet'lerinizi kullanmakta yanlış bir şey yok. Sürekli satış barajı yaratmak yerine, gerçekten yararlı ve alakalı içerikler üreterek bunu yapın.


2. İpucu: Değerli Tweetler Sağlayın
Hakkında tweets yapmak - İlk başta genişletmek için onların yerine (takipçilerinize) Çok sayıda alakalı haber güncellemesi sağlayın ve çok faydalı bulduğunuz diğer kişilerin içeriğinden bahsedin.

Her şeyden önce değer sağlamaya odaklanarak okuyucularınızın güvenini ve saygısını kazanırsınız. Kendi tanıtımını yapan bir içerik paylaştığınızda, paylaştığınız içerik gerçek bir ilgi görme olasılıkları daha yüksek olacaktır. Geçmişte sağladığınız değerden artan güvenilirlik, kendi ürünlerinizi, hizmetlerinizi veya web içeriğinizi tanıtırken katılımı önemli ölçüde artıracaktır.3. İpucu: Başkalarıyla Çalışın: “RT4RT?”
Daha yaygın olan Twitter diline aşina değilseniz, bazı değerli fırsatları kaçırabilirsiniz. Bazı popüler terimlerin kapsamını belirlemek için bir dakikanızı ayırın. Örneğin, RT4RT (Retweet için Retweetle) gibi terimler, sadece kendi içeriklerinizi takipçilerinizle paylaşarak, kendi içeriğinizin başkaları tarafından retweetlenmesi için büyük şanslar ortaya çıkarabilir.4. İpucu: İnsanları Takip Edin ve Etkileşim
Bu, hızlı bir şekilde yeni takipçiler edinmenin en kolay yollarından biridir. İlgili kişileri bulun, onları takip edin, yüksek değerli gönderilerini retweetleyin ve fırsat buldukça onlara yorumlarda "@" tweetleyin. Başkalarını takip etmek, onları sizi takip etmeye teşvik eder ve kullanıcıları mevcut bir takipçi kitlesiyle herkese açık olarak etkileşime sokarak, kendi yeni takipçilerinizi çekmek için kendi profilinizi tanıtmaya yardımcı olursunuz.5. İpucu: Paylaşım Tuzağı İçeriği Oluşturun ve Tanıtın
Siteniz için bir yazı mı yazıyorsunuz? Sektörünüzdeki (önemli bir sosyal takipçisi olan) bir lider hakkında bazı olumlu bilgiler eklemeyi düşünün. Daha da iyisi, o kişiyle tam bir röportaj yapmayı düşünün, ardından gönderiyi onların etrafında oluşturun. Bittiğinde, bu gönderiyi tweetleyin ve bu, profilinizi tüm izleyicilerin önüne çıkaran güçlü bir retweet'e yol açabilir.6. İpucu: Twitter Kullanıcılarının Tıpkı Sizin Gibi Gerçek İnsanlar Olduğunu Asla Unutma
Unutmayın: Okuyucularınız gerçek insanlar ve aptal değiller. Çoğu, ne zaman yararlı bilgiler sağladığınızı ve ne zaman temel bir gündeminiz olduğunu söyleyebilir. Ve kendinize sorun ben bu hesabı takip ediyor olsaydım neler görmek isterdim.

Mevcut takipçilerinize değer verirseniz, gönderilerinizi paylaşmaları ve daha fazla takipçi çekmenize yardımcı olmaları daha olasıdır .7. İpucu: Zamanlama Her Şeydir
Kullanıcılarınızın çoğu ne zaman çevrimiçi oluyor? Tweetler bir kişinin akışına çok hızlı bir şekilde gömülebilir, bu da tweet'lerinizi gerçekten kimin görmesini istiyorsanız zamanlama kritik hale gelir.

İzleyicileriniz farklı zaman dilimlerine dağılmışsa, hepsini en iyi zamanlarında yakalamak için birden fazla tweet atmak harika bir fikirdir.8. İpucu: Diğer Kanalları Entegre Etmeye Yönelik Sosyal Eylemler
Web sitenizde
ziyaretçileriniz mi var? Facebook'ta takipçiler? LinkedIn sayfanızı ziyaret edenler? Muhtemelen, bu insanların çoğu da Twitter güncellemelerinizle ilgilenecektir, ancak sormazsanız asla öğrenemezsiniz. Başkalarını sizi takip etmeye teşvik eden küçük bir düğme (hatta bir yazı - makale) bile zaman içinde takipçi sayınızı artırmanıza yardımcı olabilir.9. İpucu: Kulağa Gerçek Olamayacak Kadar İyi Geliyorsa… Dikkat Edin.
Bu günlerde “size bir gecede 10.000 takipçi sağlamayı” teklif eden birçok hizmet sitesi var. Tek bir fiyata. Tahmin edebileceğiniz gibi, asla bu kadar kolay değil. Muhtemelen bu takipçileri alacaksınız - ancak bunlar genellikle sahte hesaplar, Twitter botları veya tweet'lerinizle ilgilenmeyen teşvik edilmiş kullanıcılardır. Her iki durumda da, bu "takipçilerin" Twitter hesabınıza herhangi bir değer katması pek olası değildir.İpucu 10: Sık Güncelleyin
Birkaç takipçiniz olduğunda, aylarca imza atmayın ve büyümeyi hayal bile etmeyin. Tweetler kısadır, bu nedenle hedef kitlenize bir güncelleme sağlamak için sık sık zaman ayırın. Bunu yapmak sizi akıllarında taze tutar ve başkalarının sizin adınıza retweetlemesi için daha fazla içerik sağlar.11. İpucu: Kişiselleştirmekten Korkmayın
İnsanlar gerçek bir insanla bağlantı kurduklarını hissetmekten hoşlanırlar. Biyografinizi doldurmak, resim yüklemek için bir dakikanızı ayırın ve izleyicilerinize (kısa) bir kişisel hikaye anlatmaktan korkmayın. Soğuk, iş odaklı bir kişilik izlenimini kırmak, okuyucularınızla değerli ilişkiler kurma konusunda uzun bir yol kat edebilir ve kişiselleştirme yalnızca diğer etkileyicilerle bağlantı kurmaya çalıştığınızda yardımcı olur.

  • Evet arkadaşlar yazımızı 11 ipucu ile netleştirdik aslında bu 11 kuralı anlayıp ve uyguladığınızda gerçekten ne demek istediğimizi daha net anlayacaksınız.
  • Yazıya ek olarak siz değerli okurlarımızın Yorumlarda yazıya eklenmesini istediğiniz deneyimlerinizi yorum kısmında belirtirseniz @kullanıcıadı etiketlenerek yazıya eklemek isteriz .
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst