Uzman Webmaster: Telegram Nedir Nasıl Kullanılır | Telegram Indir | Uzman Webmaster Forumu ve Freelancer Platformu
Neler yeni

Aramıza Katıl Türkiye'nin Uzman Webmaster Forumu ve Freelancer Platformu

Bilgi alışverişi, keşfedilecek yüzlerce şey, öneriler, şikayetler ve güvenilir ticaretin yeni dünyasına hoş geldin.İçerikleri detaylı bir şekilde görüntülemek, forumda paylaşımlarda bulunmak ve yardımlaşmak gibi davranışları gerçekleştirebilmek için kayıt olmalı veya giriş yapmalısın.

Alışverişe Başlayın!

Genel alışveriş kategorimizde istediğiniz ürünü satabilirsiniz veya alış yapabilirsiniz

Neler Yeni

Paylaşılan yeni konu ve mesajları görüntülemek için tıklayın

İletişime Geçin!

Yetkililerimiz ile forumumuz hakkında iletişime geçmek isterseniz buraya tıklayın

  • Paylaşmak Güzeldir Paylaşılmayan Bilginin Hiç 1 Değeri Yok.

Uzman Webmaster: Telegram Nedir Nasıl Kullanılır | Telegram Indir

SnMedya.com Çevrimdışı

SnMedya.com

Gelecek Sizinle
Onaylı kullanıcı
Kullanıcı
9 Nis 2021
356
37
28
43
İstanbul
Telegram nedir, ne işe yarar? Telegram, İngilizce Telgraf demektir, hızlı ve kolay mesaj atmaya yarar. Anlık sohbet ve mesajlaşma dışında, veri transferi, konum bilgisi gönderme, sesli ve resimli mesaj gönderme gibi özellikleri bulunur. Telegram, oldukça hızlı ve etkili bir mesajlaşma başta olmak üzere, dosya transferi yapabileceğiniz bir uygulamadır. Telegram, masaüstü bilgisayarlarda, tablet ve telefonlarda kullanılabilmektedir.

Telegram ile mesajlar, fotoğraflar, videolar ve dosyaları (doc, .zip, .pdf, vb) sınırsız miktarda göndermenize olanak sağlar. Ayrıca Telegram uygulaması ile 200 kişiye kadar grup oluşturabilirsiniz.

Telegram nedir nasıl kullanılır?
Telegram kullanmak için, bir hesaba sahip olmalısınız, bunun için cihazınıza uygun sürümü uygulama marketinden indirip kurmalısınız. Telegram kurma işlemi de oldukça basittir, uygulamayı cep telefonuna kurmak için aşağıdaki yönergeleri uygulayınız.

  1. Uygulamayı indirin ve açın
  2. Telegram için kullandığınız cep telefonu numarasını girin
  3. Sms ile gelen doğrulama kodunu girin
  4. Telegram uygulamasında görünmesini istediğiniz profil bilgilerinizi girin
  5. Telegram kullanılmaya hazır olacaktır.

Uygulamayı kurduktan sonra, artık rehberinizde yer alan kişiler içinde Telegram kullanan kişiler ile hemen anlık sohbet edebilir, grup kurabilir ve veri, dosya paylaşımı yapmaya da başlayabilirsiniz.

Telegram ile Dosya transferi
Telegram ile bir çok dosya çeşidini, karşı tarafa gönderebilirsiniz, Video, Resim, Pdf, Audio, Dosya, Contact, Location (Konum) gibi birçok formatta dosya göndermenize olanak sağlar. Bu dosta transferlerinde limit ise 1.5 GB, evet yanlış duymadınız, Telegram ile 1.5 Gb kadar olan dosyalarınızı, paylaşabilirsiniz.

telegram-nedir.jpg

Web Telegram​

Telegram ile gelen en güzel özelliklerden bir tanesi ise, Web üzerinden de kullanabilmeniz, mobil cihaz üzerinde kullandığınız şekli ile aynen Web sayfasından girerek mesajlaşmaya devam edebilirsiniz. Web üzerinden, cep ve mobil telefonunuza mesaj yada dosya gönderebilirsiniz. Bu durumda ise Mobil cihazlar ile Bilgisayarınıza dosya aktarmanında en kolay yolunu kullanabilirsiniz.

web-telegram-nedir.jpg

Telegram İndirme Mobil cihazlar
Mobil cihazlar için Telegram uygulamasını kullanmak için, desteklenen aşağıdaki sürümlerden telefonunuza uygun olanı indirmeniz gerekmektedir. Telegram, mobil sürümleri, Android, İos ve Windows Phone işletim sistemlerini desteklemektedir. Mobil Telegram uygulamasını ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Telegram şuan için Türkçe desteği sunmamaktadır.

Telegram Mobil Uygulamaları
Telegram Android sürümünde çalışmaktadır, Telegram uygulamasını ücretsiz indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. Android cihazada Telegram uygulamasını çalıştırmak için aşağıdan uygulamayı indiriniz, kurunuz ve hesap açabilmek için yönergeleri takip ederek uygulamayı çalıştırınız.

Telegram Apple İos- İphone için Telegramı Apple üzerinde İos işletim sistemi kullanan bir cihazda kullanmak için aşağıdaki sürümü kullanmalısınız.Telegram Windows Phone Windows Phone işletim sistemine sahip bir cihazda, Telegram kullanabilmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanınız.

Telegram Masaüstü uygulaması
Telegram, Messenger masaüstü uygulaması ile diğer cihazlarla ve kişilerle mesajlaşmaya bilgisayarınızdan da devam edebilirsiniz. Telegram masaüstü sürümü ise Pc, Mac ve Linux işletim sistemlerinde rahatlıkla çalışmaktadır.Telegramı Türkçe Kullanma
Telegram ilk kurulduğunda İngilizce olarak gelir, uygulamayı daha sonra hemen ve kolayca Türkçe yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki yazımızı okuyarak nasıl Telegramı kolaylıkla Türkçe yapabileceğinize dair yazdığımız makalemizi bulabilirsiniz.

Telegram uygulaması nedir ve ne işe yarar daha önceki yazılarımızda bahsetmiştik, Telegram ilk kurulumda Türkçe dil desteği sağlamaz ve İngilizce olarak kurulur. Telegram kurulduktan sonra, hemen Türkçe olarak kullanabilirsiniz, ancak bunun için küçük bir işlem yapmanız gereklidir. Telegram uygulamasını Türkçe yapmak için aşağıdaki yönergeleri uygulayarak hemen Türkçe olarak kullanabilirsiniz.

Telegram Uygulamasını Türkçe Yapma
Telegram’ı Türkçe yapabilmek için, Türkçe dil dosyasına ihtiyacınız vardır, bu dil dosyasına ise, uygulama içinde erişebilirsiniz. Telegram içinde yer alan Telerobot ile bu işlemi basit bir şekilde yapabilirsiniz.

Telegramı Türkçe yapmadan önce dikkat etmeniz gereken bir nokta, kullandığınız işletim sistemi göre yapılan işlem aynı olmasına rağmen, verilen komutun farklı olmasıdır. Telegramı Türkçe yapmak için gerekli dil dosyasına, ulaşmak için TeleRobot’a bir mesaj göndermeniz gerekir. Bu robot sohbetler kısmında yer almaktadır.

Şimdi kullandığını işletim sistemine göre aşağıdaki kodları yazarak, telerobota gönderiniz ve hemen ardından gelen Türkçe dil dosyasına dokunarak, gelen dosyayı uygulamaya yükleyiniz.

Android – locale android tr
İos – locale ios tr
Wp – locale wp tr
Masaüstü – locale tdesktop tr
Osx – locale osx tr


Telegram-turkce-yapma-1.png
Telegram Türkçe dil desteğini uyguladıktan sonra ise, işlem başarılı olduğuna dair bir mesaj alırsınız ve Telegram uygulamasını artık Türkçe olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Telegram-turkce-yapma-2.png
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst