Yandex Metrica Bilmeniz Gereken Herşey #YandexMetrica | Uzman Web Geliştirici Platformu.

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

 • Paylaşmak Güzeldir Paylaşılmayan Bilginin Hiç 1 Değeri Yok.

Yandex Metrica Bilmeniz Gereken Herşey #YandexMetrica

UZMAN

Administrator
Yönetici
Moderatör
Onaylı kullanıcı
Kullanıcı
Yandex Metrica Bilmeniz Gereken Herşey

Merhaba Uzman Webmaster Okurları Bu konumuz Yandex Metrica ile alakalı Bilmeniz gerekenleri sizlere aktarmak istedik . ( Bilgi Paylaştıkça Güzeldir. )
İçindekiler;
 • Yandex Metrica Nedir?
 • Yandex Metrica Kurulumu Nasıl Yapılır?

Google Analytics gibi e-ticaret sitenizin performansını ölçümleme konusunda birçok özellik sunan , işletmelere kimi zaman Google Analytics'in sunamadığı verileri sunarak farklı stratejiler geliştirebilmelerine olanak tanımaktadır. Burada sizlere kapsamlı bir şekilde Yandex Metrica ile ilgili bilgiler vermek istiyoruz.

Yandex Metrica Nedir?

Yandex Metrica Nedir?
Oldukça gelişmiş haritalar ve Navigasyon hizmetleri ile öne çıkmayı başararak e-ticaret sitelerinin hayatını kolaylaştıran Yandex Metrica yeni satış stratejileri belirlenmesine olanak tanımaktadır. Ziyaretçi davranışlarını mükemmel bir şekilde analiz eden Yandex Metrica, Google Analytics'ten daha gelişmiş raporlamalar da sunabilmektedir.

Yandex Metrica ile Şu Verilere Erişilebilir;

Hangi arama terimi ile siteye ulaşıldığına varıncaya kadar birçok kapsamlı raporlamaya Yandex Metrica sayesinde sahip olabilirsiniz.

Hangi ülke, il ve ilçeden giriş yapıldığına,
 • Yaş aralığına,
 • Hangi kaynaktan gelindiğine,
 • Sitede kaç dakika zaman ayrıldığına,
 • Hangi sayfaların gezildiğine,
 • Hangi tarayıcı ile giriş yapıldığına,
 • E-ticaret dönüşüm verilerine,
 • Form doldurma ve sipariş tamamlama gibi hedeflere,
 • Hangi arama terimi ile siteye ulaşıldığına kadar birçok kapsamlı raporlamayı Yandex Metrica sayesinde sahip olabilirsiniz.

Webvisor Hizmeti İle Yandex Metrica, Google Analytics'ten Ayrışmaktadır!

Google Analytics
'te olmayan Webvisor hizmetinde ziyaretçi davranışı video formatında takip edilebilmektedir. Sitenize gelen ziyaretçinin tıklamalarını, fare hareketlerini, sayfa gösterimlerini, form doldurma aksiyonlarını hatta metin seçmesi ve kopyalaması görünebilmektedir.

Yandex Metrica entegrasyonu ile sunulan Webvisor hizmeti sayesinde sipariş dönüşüm oranlarını yükseltebilmek için farklı stratejiler belirleyebilirsiniz. Yandex Metrica'yı öne çıkaran bir başka özellikte ısı haritasıdır. Isı haritası sayesinde kullanıcıların site üzerinde tıkladığı alanların tespit edilmesi sağlanır. Bu sayede en çok tıklatılan alanlara en az satışı gerçekleşen ürünün koyulması ürünün satış performansını yükseltebilecektir.

Yandex Metrica Kurulumu Nasıl Yapılır?
Google Analytics'ten farklı olarak birçok gelişmiş raporlama özelliğini sunan Yandex Metrica'nın kurulumu da oldukça basittir. Herhangi bir yazılımcıya ihtiyaç duymadan Yandex Metrica'yı Ticimax altyapılı e-ticaret sitenize oldukça kolay bir şekilde entegre edebilirsiniz.

Yandex Metrica paneli üzerinden alınan izleme kodunu admin panelinizde yer alan dijital pazarlama alanına ilgili etiketi eklemeniz halinde e-ticaret siteniz ile alakalı olarak kapsamlı Conversion Rate, Hedef Kitle nin davranış sonuçlarını raporlamaları çok kısa bir zaman içerisinde elde edebilirsiniz.


#Yandex #Metrica #YandexMetrica
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap