Yeni Başlayanlar İçin (Bitcoin) Kripto Para Rehberi | Uzman Webmaster Forumu ve Freelancer Platformu
Neler yeni

Aramıza Katıl Türkiye'nin Uzman Webmaster Forumu ve Freelancer Platformu

Bilgi alışverişi, keşfedilecek yüzlerce şey, öneriler, şikayetler ve güvenilir ticaretin yeni dünyasına hoş geldin.İçerikleri detaylı bir şekilde görüntülemek, forumda paylaşımlarda bulunmak ve yardımlaşmak gibi davranışları gerçekleştirebilmek için kayıt olmalı veya giriş yapmalısın.

Alışverişe Başlayın!

Genel alışveriş kategorimizde istediğiniz ürünü satabilirsiniz veya alış yapabilirsiniz

Neler Yeni

Paylaşılan yeni konu ve mesajları görüntülemek için tıklayın

İletişime Geçin!

Yetkililerimiz ile forumumuz hakkında iletişime geçmek isterseniz buraya tıklayın

• Paylaşmak Güzeldir Paylaşılmayan Bilginin Hiç 1 Değeri Yok.

Yeni Başlayanlar İçin (Bitcoin) Kripto Para Rehberi

SnMedya.com Çevrimdışı

SnMedya.com

Gelecek Sizinle
Onaylı kullanıcı
Kullanıcı
9 Nis 2021
356
37
28
43
İstanbul
Bitcoin Kripto Para Rehberi

Merhaba Borsacoins takipçileri, bu yazımızda kripto para hakkında hiç bilgisi olmayan ve bilgi edinmek isteyen arkadaşlar için Borsacoins olarak bu rehberi hazırladık!

Öğreneceklerimiz?

Bitcoin Nedir?
Altcoin Nedir?
Kripto Para Nedir?
Kripto Paralar İle Nasıl Para Kazanılır?
Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır?
Kripto Para Nasıl Alınır?

Bizim Önerdiğimiz Kripto Para Borsası?
Binance Borsası Nasıl Hesap Açılır?
Binance Borsası Paparadan Nasıl Para Yatırılır?
Binance Borsası Kripto Para Nasıl Alınır?
Binance Borsası Kripto Para Nasıl Satılır?
Binance Borsası Para Nasıl Çekilir?
Binance Borsası Bankalardan Eft İle Para Nasıl Yatırılır?
Binance TR Borsası Nedir?
Binance TR Borsası Nasıl Hesap Açılır?
Binance ile Binance TR Hesapları Birbirine Bağlama?
Binance TR Banka Hesabından Nasıl Para Yatırılır?
Binance TR’den Binance Transfer Nasıl Yapılır?
Binance TR Banka Hesabına Para Nasıl Çekilir?
Bitcoin Nedir?
Bitcoin (sembolü: ₿, kısaltma: BTC), bir kripto para ve ödeme sistemi olup 2009 yılında halka açık ağ olarak kullanıma girdi. 2008 yılında bu sistem 9 sayfalık bir belge ile Satoshi Nakamato adlı kişi tarafından tüm dünyaya duyruldu. Bitcoin (BTC), herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş vs. ilişiği olmadığı için yönetilemeyen , Blockchain teknolojisi üzerine kurulu ve fiat para birimlerinden farklı çalışan bir dijital para birimidir.

Altcoin Nedir?

Altcoin Nedir?
Bitcoin ortaya çıktıktan bir süre sonra Bitcoin’e alternatif olarak farklı isimlerde ve farklı işlevlerde yeni kripto paralar yaratıldı. Örneğin, XRP, Litecoin ve Ethereum. Yani ‘’Altcoin’’ terimi Bitcoin’e alternatif herhangi bir kripto para birimini ifade etmek için kullanılır.

Kripto Para Nedir?
Takas işlemlerinde kullanılabilen, tamamen dijital, şifrelenmiş, sanal para birimi. işlemleri güvenceye almak için kriptografi yani şifreleme kullanır. Nakite alternatif bir takas aracı olarak tasarlanmış bir dijital varlıkdır. Örnek vermek gerekirse Bitcoin bir kripto paradır.

Kripto Paralar İle Nasıl Para Kazanılır?
AL-SAT: Elinizdeki para miktarı önemli olmadan Bitcoin al- sat yaparak para kazanabilirsiniz. Eğer çekiniyorsanız ve risk almaktan korkuyorsanız ufak bir bütçeyle (10-100 tl) al- sat yapmaya başlayabilir, bu sayede kripto para dünyasını deneyimleyebilir ve kendinizi bu konuda geliştirebilirsiniz.

Madencilik: Kripto para madencilği yaparak kripto para kazanırsınız ve daha sonra bu kripto paraları satarak kazanç sağlayabilirsiniz. Kripto para madenciliğini yapmanın birden fazla yolu bulunmaktadır. Bunları Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır? Başlığı altında adım adım inceleyeceğiz.

Kripto Para Madenciliği Nasıl Yapılır?
Birkaç gün içinde kripto para madenciliğinin nasıl yapıldığını burada adım adım anlatacağız. Bir sonraki başlığa geçebilirsiniz.

Kripto Para Nasıl Alınır?
Kripto paraların işlem gördüğü birçok özel borsa mevcut. Kripto para satın alıp satmak için bu özel borslardan birine kayıt olmanız gerekli. Bir sonraki başlığımızda bu borsalardan bahsedeceğiz.

Bizim Önerdiğimiz Kripto Para Borsası?
: Lider kripto para borsası Binance, Ocak 2018 yılından itibaren ticaret hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olmuştur. 250’den fazla kripto para biriminin ticaretine olanak sağlayan binance, dünyanın en iyi kripto para borsalarının başında gelir. Avrupa ve Amerika’daki ofislerinde binlerce insana iş imkanı sağlayan Binance borsası alanındaki bir numaralı oyuncu olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle eğer ilk kez kripto paralara yatırım yapacaksanız veya hali hazırda kullandığınız borsalardan memnun değilseniz Binance borsası kullanmanız en doğru karar olacaktır.

Binance Borsası Nasıl Hesap Açılır?
Buradaki linkten binance borsasına gidebilir ve üyeliğinizi oluşturabilirsiniz. Veya App Store’den Binance borsası’nın mobil uygulamasını indirip üye ol kısmından e-posta adresiniz ile üye olabilirsiniz. Üye olurken referans kısmına 66357627 referans kodumuzu yazarak komisyon indirimi alabilirsiniz.

Binance Borsası Paparadan Nasıl Para Yatırılır?
Binance hesabınızı oluşturduktan sonra öncelikle KYC politikası altında borsaların sizi tanıması için sizden kimlik doğrulamasını yapmanızı istiyecektir. Doğrulamanızı tamamladıktan sonra cüzdan>yatırma kısmından papara hesabınızdan binance hesabınıza paranızı yatırıp, kripto para alım-satım işlemlerine başlayabilirsiniz.

Binance Borsası Kripto Para Nasıl Alınır?
Binance borsasına TL yatırdığınızı farsayarak bu işlemi anlatıyorum. Binance mobil uygulamasını açıyoruz. Piyasalar kısmına giriyoruz. Burada almak istediğimiz kripto paranın kısa ismini ve dolar mı tl ile mi almak istediğimizi yazıyoruz örnek: Ben Türk Lirası ile Bitcoin olmak istiyorum. Bu yüzden Buraya BTCTRY yazmam gerek ve karşıma gelen işlem çiftine tıklayıp al kısmından almak istediğim miktarı girip Türk lirası karşılığında bitcoin alıyorum. Bu şekilde istediğiniz kripto parayı alabilirsiniz.

Binance Borsası Kripto Para Nasıl Satılır?
Bir önceki madde de kripto para nasıl alınır bunu anlatmıştıl şimdi ise aldığımız kripto parayı nasıl satarız bunu anlatıcam. Elimizde 2 adet Bitcoin olduğunu farsayalım ve bunu satıp Türk Lirasına çevireceğiz. Tekrar Binance uygulamasını açıyoruz ve Piyasalar kısmına tıklıyoruz arama kısmını elimizde bitcoin olduğu için ve bunu Türk Lirasına çevireceğimiz için BTCTRY yazıyoruz ve karşımıza gelen işlem çiftine tıklıyoruz. Bu sefer burada al seçeneği yerine sat seçeneğini seçiyoruz ve elimizdeki 2 adet bitcoini buradan satıp Türk lirasına çeviriyoruz.

Binance Borsası Para Nasıl Çekilir?
Öncelikle paramızı çekmemiz için hesabımızda Türk lirası olması gereklidir. Yani elimizde kripto para var ise öncelikle bunu satıp türk lirasına çevirmeliyiz. Nasıl satacağımızı bir önceki başlıkta anlattım. Hesabımızdaki kripto paraları sattık ve türk lirasına çevirdik. Şuan hesabımızda bir miktar Türk lirası mevcut, artık paramızı cüzdan>çekme kısmından papara hesabımıza çekebiliriz.

Binance Borsası Bankalardan Eft İle Para Nasıl Yatırılır?
Binance bankalardan eft/havale ile para yatırmak için öncelikle binance TR hesabı açmanız gerekmektedir. Ve daha sonra Binance ile Binance TR hesabını birbirine bağlayacağız. Bu şekilde binance hesabımıza bankalardan eft ile para yatırabileceğiz.

Binance TR Borsası Nedir?
Binance TR, Türkiye’deki kullanıcılarının banka üzerinden Türk lirası (TRY) yatırma ve çekme işlemleri yapabilmesi ve TRY işlem çiftleri ile doğrudan kripto para alım satım işlemleri gerçekleştirebilmesi için Binance tarfından açıldı.

Binance TR Borsası Nasıl Hesap Açılır?
Buradaki Binance TR borsasına gidebilir ve üyeliğinizi oluşturabilirsiniz. Veya trbinance.com adresine gidip üye ol kısmından e-posta adresiniz ile üye olabilirsiniz. Üye olurken referans kısmına 7LC15R62 referans kodumuzu yazarak komisyon indirimi alabilirsiniz.

Binance ile Binance TR Hesapları Birbirine Bağlama?
Binance TR hesabanızı oluşturduktan sonra öncelikle KYC politikası altında borsaların sizi tanıması için sizden kimlik doğrulamasını yapmanızı istiyecektir. Doğrulamanızı tamamladıktan sonra Cüzdan>bakiyeler>Binance Transfer adımlarını izleyip binance hesabımız ile binance Tr hesabımızı birbirine bağlıyoruz.

Binance TR Banka Hesabından Nasıl Para Yatırılır?
Üstteki adımları tamamladıktan sonra artık rahatlıkla banka kanallarından hesabımıza para yatırabiliriz. Öncelikle Binance TR hesabımıza giriyoruz daha sonra Cüzdan>yatırma adımlarını izliyoruz buradan işlem yapacağımız bankayı seçiyoruz ve verdiği iban adresini kopyalayıp mobil bankacılık uygulamamızdan bu ibana eft transfer yapıyoruz. Binance hesabı ile banka hesabının aynı kişiye ait olduğuna dikkat edin.

Binance TR’den Binance Transfer Nasıl Yapılır?
Binance ile Binance TR hesabımızı birbirine bağladık ve Binance TR hesabımıza paramızı aktardık. Binance TR den Binance hesabına ancak kripto para aktarabiliriz bu yüzden herhangi bir kripto parayı Binance TR hesabımızdan satın alıp Binance hesabımıza transfer ediyoruz. Benim önerim Binance’nin kripto parası olan BNB coin alıp transfer etmeniz. Bu arada Binance TR’den Binance Transfer yaparken hiçbir komisyon ücreti kesilmez.

Binance TR Banka Hesabına Para Nasıl Çekilir?
Öncelikle paramızı çekmemiz için hesabımızda Türk lirası olması gereklidir. Yani elimizde kripto para var ise öncelikle bunu satıp türk lirasına çevirmeliyiz. Nasıl satacağımızı bir önceki başlıkta anlattım. Hesabımızdaki kripto paraları sattık ve türk lirasına çevirdik. Şuan hesabımızda bir miktar Türk lirası mevcut, artık paramızı cüzdan>çekme kısmından banka hesabımızı seçip iban bilgilerimizi girip paramızı çekebiliriz.

shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8