Yetişkin Içerik | Uzman Web Geliştirici Platformu.

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

  • Paylaşmak Güzeldir Paylaşılmayan Bilginin Hiç 1 Değeri Yok.

Yetişkin Içerik

UZMAN

Gelecek Sizinle
Yönetici
Onaylı kullanıcı
Kullanıcı
x-rated-xbox-one-and-ps4.jpg

Yetişkinlere uygun içerik barındıran web sitelerini ziyaret ederken dikkat etmeniz gereken bir takım önlemler vardır. İlk olarak, bu tür sitelerin popülaritesi, suçluların kötü amaçlı yazılımları yaymak için tercih ettikleri bir yol haline geldikleri anlamına gelir ve bu da çeşitli ciddi sonuçlara yol açabilir. Ayrıca, görüntülenen içeriğin doğası gereği, 18 yaşın altındaki kişiler için uygun olmayacak ve başkalarını rahatsız edebilecek niteliktedir.

Riskler
Bilgisayarınızı veya diğer cihazlarınızı kötü amaçlı yazılımlara maruz bırakmak, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi ciddi sonuçlara yol açabilir:

Finansal işlemleri izlemek ve web kameranızı etkinleştirmek dahil olmak üzere bilgisayarınızda veya başka bir cihazda yaptığınız her şeyi gözetlemeye alışmak.
Bir fidye ödenene kadar (fidye yazılımı) tüm dosyalarınızı kilitlemek veya başka yollarla şantaj tehditleri.
Cihazınızı bir botnet'in parçası yapmak (web sitelerini kaldıramayacakları yoğun trafikle doldurmak için kullanılan geniş bir cihaz ağı)
Size karşı dolandırıcılık, kimlik hırsızlığı veya diğer suç türleri işlenene kadar cihazınıza kötü amaçlı yazılım bulaşıp bulaşmadığını bilebilirsiniz veya bilmeyebilirsiniz .
Örneğin, paylaşılan bir cihazda yetişkinlere uygun içeriği görüntülüyorsanız veya omzunuzun üzerinden bakıyorlarsa, küçükleri uygunsuz resimlere, videolara, metinlere ve diğer içeriğe maruz bırakmak.
Aşırı ve/veya yasa dışı içerik barındıran sayfaların, bu sayfaların gerçek yapısını ortaya çıkarmayan bağlantılara (görüntülerde yer alıp almadığına bakılmaksızın) tıklayarak yanlışlıkla görüntüleme olasılığı.
Aşırı ve/veya yasa dışı olan içeriği görüntülemeye yönelik kasıtlı olarak 'ilerleme' eğilimi.
Yetişkinlere uygun içeriği güvenli bir şekilde görüntüleme
Saygın olanlar, reklamverenlerden ve abonelerden gelir elde etmeyi sürdürmek için dürüstlüklerine güvendiğinden, yalnızca genel web sitelerini ziyaret edin.
Yasa dışı içerik veya sizi üzebilecek veya şok edebilecek aşırı içerik sunan veya görüntüleyen web sitelerinin bağlantılarını tıklamaya özendirmeyin.
Yetişkin içeriği, küçüklerin veya izleme alışkanlıklarınızı bilmek istemediğiniz diğer kişilerin eriştiği bir bilgisayarda veya başka bir cihazda görüntülemeyin. Bu kaçınılmazsa, göz atma gizlilik ayarlarını kullanın, her oturumdan sonra görüntüleme geçmişini silin ve web sitelerine yer işareti koymayın.
Sorunları bildir
Fidye yazılımının veya diğer dolandırıcılık türlerinin kurbanı olursanız, derhal (0312) 294 72 00 , numaralı telefonu arayarak veya https://internet.btk.gov.tr/ ziyaret ederek durumu bildirin.
Genel olarak yetişkinlere yönelik bir web sitesi kullanıyorsanız ve görmeyi beklemediğiniz aşırı veya yasa dışı içeriğe maruz kalırsanız, durumu ilgili siteye bildirin.
Çocukların istismarı ile ilgili bir içerik bulursanız, bunu https://internet.btk.gov.tr/ adresine bildirin.
Kendinizi ve başkalarını gelecekteki sorunlardan kurtarabileceğiniz için sorunları bildirmekten utanmayın veya utanmayın.
 

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap