Yetişkin Içerik | Uzman Webmaster Forumu ve Freelancer Platformu
Neler yeni

Aramıza Katıl Türkiye'nin Uzman Webmaster Forumu ve Freelancer Platformu

Bilgi alışverişi, keşfedilecek yüzlerce şey, öneriler, şikayetler ve güvenilir ticaretin yeni dünyasına hoş geldin.İçerikleri detaylı bir şekilde görüntülemek, forumda paylaşımlarda bulunmak ve yardımlaşmak gibi davranışları gerçekleştirebilmek için kayıt olmalı veya giriş yapmalısın.

Alışverişe Başlayın!

Genel alışveriş kategorimizde istediğiniz ürünü satabilirsiniz veya alış yapabilirsiniz

Neler Yeni

Paylaşılan yeni konu ve mesajları görüntülemek için tıklayın

İletişime Geçin!

Yetkililerimiz ile forumumuz hakkında iletişime geçmek isterseniz buraya tıklayın

  • Paylaşmak Güzeldir Paylaşılmayan Bilginin Hiç 1 Değeri Yok.

Yetişkin Içerik

SnMedya.com Çevrimdışı

SnMedya.com

Gelecek Sizinle
Onaylı kullanıcı
Kullanıcı
9 Nis 2021
356
37
28
43
İstanbul
x-rated-xbox-one-and-ps4.jpg

Yetişkinlere uygun içerik barındıran web sitelerini ziyaret ederken dikkat etmeniz gereken bir takım önlemler vardır. İlk olarak, bu tür sitelerin popülaritesi, suçluların kötü amaçlı yazılımları yaymak için tercih ettikleri bir yol haline geldikleri anlamına gelir ve bu da çeşitli ciddi sonuçlara yol açabilir. Ayrıca, görüntülenen içeriğin doğası gereği, 18 yaşın altındaki kişiler için uygun olmayacak ve başkalarını rahatsız edebilecek niteliktedir.

Riskler
Bilgisayarınızı veya diğer cihazlarınızı kötü amaçlı yazılımlara maruz bırakmak, aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi ciddi sonuçlara yol açabilir:

Finansal işlemleri izlemek ve web kameranızı etkinleştirmek dahil olmak üzere bilgisayarınızda veya başka bir cihazda yaptığınız her şeyi gözetlemeye alışmak.
Bir fidye ödenene kadar (fidye yazılımı) tüm dosyalarınızı kilitlemek veya başka yollarla şantaj tehditleri.
Cihazınızı bir botnet'in parçası yapmak (web sitelerini kaldıramayacakları yoğun trafikle doldurmak için kullanılan geniş bir cihaz ağı)
Size karşı dolandırıcılık, kimlik hırsızlığı veya diğer suç türleri işlenene kadar cihazınıza kötü amaçlı yazılım bulaşıp bulaşmadığını bilebilirsiniz veya bilmeyebilirsiniz .
Örneğin, paylaşılan bir cihazda yetişkinlere uygun içeriği görüntülüyorsanız veya omzunuzun üzerinden bakıyorlarsa, küçükleri uygunsuz resimlere, videolara, metinlere ve diğer içeriğe maruz bırakmak.
Aşırı ve/veya yasa dışı içerik barındıran sayfaların, bu sayfaların gerçek yapısını ortaya çıkarmayan bağlantılara (görüntülerde yer alıp almadığına bakılmaksızın) tıklayarak yanlışlıkla görüntüleme olasılığı.
Aşırı ve/veya yasa dışı olan içeriği görüntülemeye yönelik kasıtlı olarak 'ilerleme' eğilimi.
Yetişkinlere uygun içeriği güvenli bir şekilde görüntüleme
Saygın olanlar, reklamverenlerden ve abonelerden gelir elde etmeyi sürdürmek için dürüstlüklerine güvendiğinden, yalnızca genel web sitelerini ziyaret edin.
Yasa dışı içerik veya sizi üzebilecek veya şok edebilecek aşırı içerik sunan veya görüntüleyen web sitelerinin bağlantılarını tıklamaya özendirmeyin.
Yetişkin içeriği, küçüklerin veya izleme alışkanlıklarınızı bilmek istemediğiniz diğer kişilerin eriştiği bir bilgisayarda veya başka bir cihazda görüntülemeyin. Bu kaçınılmazsa, göz atma gizlilik ayarlarını kullanın, her oturumdan sonra görüntüleme geçmişini silin ve web sitelerine yer işareti koymayın.
Sorunları bildir
Fidye yazılımının veya diğer dolandırıcılık türlerinin kurbanı olursanız, derhal (0312) 294 72 00 , numaralı telefonu arayarak veya ziyaret ederek durumu bildirin.
Genel olarak yetişkinlere yönelik bir web sitesi kullanıyorsanız ve görmeyi beklemediğiniz aşırı veya yasa dışı içeriğe maruz kalırsanız, durumu ilgili siteye bildirin.
Çocukların istismarı ile ilgili bir içerik bulursanız, bunu adresine bildirin.
Kendinizi ve başkalarını gelecekteki sorunlardan kurtarabileceğiniz için sorunları bildirmekten utanmayın veya utanmayın.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Üst